FTX będzie promować kryptowaluty podczas Super Bowl

Giełda kryptowalut zapewniła sobie przestrzeń reklamową podczas jednego z najchętniej oglądanych wydarzeń w Ameryce — meczu o mistrzostwo National Football League, który odbędzie się w lutym 2022 r.

Jak informuja agencja Bloomberg, FTX kupiła reklamę w tegorocznym Super Bowl LVI ze względu na dużą publiczność, jaką co roku gromadzi wydarzenie. Super Bowl jest niezmiennie najwyżej ocenianym programem telewizyjnym roku i stanowi 28 z 30 programów o najwyższej oglądalności w historii telewizji w USA.

Sam Bankman-Fried, założyciel i dyrektor generalny giełdy FTX, uczynił piłkę nożną jednym z priorytetów w strategii marketingowej firmy, która koncentruje się na sporcie jako najszybciej rosnącej bazie klientów do przyjęcia kryptowalut. – Nie ma większego, bardziej popularnego wydarzenia, w którym można by podzielić się naszym komunikatem niż Super Bowl – przyznał.

Chociaż treść reklamy ani cena, jaką za jej wyemitowanie zapłacił FTX nie są znane, wiadomo, że obecnie cena reklamy NBC na Super Bowl w 2022 r. wynosi 6,5 miliona dolarów. Dla porównania, cena 30-sekundowej reklamy na imprezie w 2021 roku wyniosła 5,5 miliona dolarów. Wydarzenie oglądało około 92 mln widzów.

W lutym 2021 r. na Super Bowl można było zaobserwować zmianę reklamodawców, ponieważ marki takie jak Hyundai, Pepsi, Coke i Budweiser zrezygnowały z emisji reklam, pozostawiając przestrzeń reklamową dla innych podmiotów. Część z nich świadczy usługi typu fast casual i dostawy (Chipotle, DoorDash), e-commerce (Vroom), usługi dla osób poszukujących pracy (Indeed, Fiverr), wśród reklamodawców są też marki zajmujące się budową domu (Scotts Miracle-Gro, Hellmann’s).

W czerwcu 2021 r. FTX zapewniło sobie długoterminowe partnerstwo z siedmiokrotnym mistrzem Super Bowl Tomem Brady i brazylijską supermodelką Gisele Bündchen, które obejmowało udziały w spółce i płatność w krypto za ich usługi, w tym reklamę telewizyjną. W tym samym miesiącu firma została oficjalnym sponsorem Major League Baseball, a w marcu zarezerwowała nazwę stadionu Miami Heat – obecnie nosi on nazwę FTX Arena – na następne 19 lat.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0