FTX będzie promować kryptowaluty podczas Super Bowl

27 października 2021

Giełda kryptowalut zapewniła sobie przestrzeń reklamową podczas jednego z najchętniej oglądanych wydarzeń w Ameryce — meczu o mistrzostwo National Football League, który odbędzie się w lutym 2022 r.

Jak informuja agencja Bloomberg, FTX kupiła reklamę w tegorocznym Super Bowl LVI ze względu na dużą publiczność, jaką co roku gromadzi wydarzenie. Super Bowl jest niezmiennie najwyżej ocenianym programem telewizyjnym roku i stanowi 28 z 30 programów o najwyższej oglądalności w historii telewizji w USA.

Sam Bankman-Fried, założyciel i dyrektor generalny giełdy FTX, uczynił piłkę nożną jednym z priorytetów w strategii marketingowej firmy, która koncentruje się na sporcie jako najszybciej rosnącej bazie klientów do przyjęcia kryptowalut. – Nie ma większego, bardziej popularnego wydarzenia, w którym można by podzielić się naszym komunikatem niż Super Bowl – przyznał.

Chociaż treść reklamy ani cena, jaką za jej wyemitowanie zapłacił FTX nie są znane, wiadomo, że obecnie cena reklamy NBC na Super Bowl w 2022 r. wynosi 6,5 miliona dolarów. Dla porównania, cena 30-sekundowej reklamy na imprezie w 2021 roku wyniosła 5,5 miliona dolarów. Wydarzenie oglądało około 92 mln widzów.

W lutym 2021 r. na Super Bowl można było zaobserwować zmianę reklamodawców, ponieważ marki takie jak Hyundai, Pepsi, Coke i Budweiser zrezygnowały z emisji reklam, pozostawiając przestrzeń reklamową dla innych podmiotów. Część z nich świadczy usługi typu fast casual i dostawy (Chipotle, DoorDash), e-commerce (Vroom), usługi dla osób poszukujących pracy (Indeed, Fiverr), wśród reklamodawców są też marki zajmujące się budową domu (Scotts Miracle-Gro, Hellmann’s).

W czerwcu 2021 r. FTX zapewniło sobie długoterminowe partnerstwo z siedmiokrotnym mistrzem Super Bowl Tomem Brady i brazylijską supermodelką Gisele Bündchen, które obejmowało udziały w spółce i płatność w krypto za ich usługi, w tym reklamę telewizyjną. W tym samym miesiącu firma została oficjalnym sponsorem Major League Baseball, a w marcu zarezerwowała nazwę stadionu Miami Heat – obecnie nosi on nazwę FTX Arena – na następne 19 lat.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0