Tesla sugeruje, że wkrótce może wznowić obsługę płatności kryptograficznych

26 października 2021

Producent pojazdów elektrycznych zasugerował, że wkrótce może przywrócić obsługę płatności kryptograficznych.

W złożonym we wrześniu 2021 r. do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) kwartalnym zgłoszeniu firma stwierdziła, że ​​„może w przyszłości wznowić praktykę zawierania transakcji w kryptowalutach”, co sugeruje, że przedsiębiorstwo zamierza wznowić zakupy wsparcia dokonywane przy użyciu aktywów cyfrowych. Firma potwierdziła również swoje długoterminowe zainteresowanie aktywami kryptograficznymi jako magazynie wartości i środkach płatniczych. „Wierzymy w długoterminowy potencjał aktywów cyfrowych, zarówno jako inwestycji, jak i płynnej alternatywy dla gotówki” – napisano w komunikacie.

Wcześniej, między styczniem a marcem 2021 roku, Tesla akceptowała bitcoin w płatnościach za zakup pojazdów elektrycznych. Działanie to było częścią szerszego przyjęcia BTC przez przedsiębiorstwo. Firma zainwestowała również 1,5 miliarda dolarów w BTC w pierwszym kwartale 2021 roku. Jednak z wsparcia dla kryptowaluty szybko zrezygnowano po tym, jak firma spotkała się z krytyką za wspieranie BTC.

W czerwcu 2021 r. dyrektor generalny Tesli Elon Musk poinformował, że firma rozważy wznowienie obsługi płatności Bitcoin, gdy co najmniej połowa szybkości mieszania sieci BTC będzie zasilana energią odnawialną.

Informacja o potencjalnym wznowienie obsługi płatności kryptograficznych przez Teslę została opublikowana w momencie, gdy kapitalizacja rynkowa firmy przekroczyła 1 bilion dolarów po uzyskaniu przełomowej umowy z firmą wynajmu samochodów Hertz. Cena akcji Tesli po raz pierwszy wzrosła o około 1 tys. dolarów.

Tymczasem, pod koniec października 2021 r. ku przerażeniu posiadaczy monet Shiba Inu, Elon Musk napisał na Twitterze, że posiada tylko Bitcoin, Ethereum i Dogecoin. Na pytanie jednego z użytkowników Twittera o to, ile posiada SHIB, ten odpowiedział: „brak”. „Z ciekawości nabyłem kilka ciągów skrótu ascii o nazwie „Bitcoin, Ethereum i Doge”. To wszystko – dodał Musk.

Tesla to amerykańska firma zajmująca się pojazdami elektrycznymi i czystą energią z siedzibą w Palo Alto w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo projektuje i produkuje samochody elektryczne, akumulatory do magazynowania energii od domu do skali sieciowej, panele słoneczne i dachówki słoneczne oraz powiązane produkty i usługi. W 2020 r. Tesla miała największą sprzedaż pojazdów elektrycznych z zasilaniem akumulatorowym i pojazdów elektrycznych typu plug-in, zdobywając 16% rynku plug-in (w tym hybrydy plug-in) i 23% rynku akumulatorów elektrycznych (czysto elektrycznych). Poprzez swoją spółkę zależną Tesla Energy firma rozwija się i jest głównym instalatorem systemów fotowoltaicznych w Stanach Zjednoczonych. Tesla Energy jest również jednym z największych światowych dostawców systemów magazynowania energii baterii, z zainstalowanymi 3 gigawatogodzinami (GWh) w 2020 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0