Gemini nawiązało współpracę z największym bankiem w Kolumbii

7 grudnia 2021

Partnerstwo umożliwi klientom Bancolombii handel wieloma popularnymi kryptowalutami, w tym BTC, ETH i LTC.

Giełda kryptograficzna Gemini z siedzibą w Nowym Jorku ogłosiła, że ​​będzie rozszerzać działalność na Amerykę Łacińską w ramach partnerstwa z największym bankiem Kolumbii, Bancolombia. Umowa o partnerstwie wejdzie w życie 14 grudnia 2021 r. i umożliwi klientom z Bancolombii handel 4 aktywami kryptograficznymi: Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH).

Ograniczona liczba użytkowników będzie mogła kupować kryptowaluty bezpośrednio ze swoich kont bankowych Bancolombia za pośrednictwem giełdy Gemini, która zapewni specyficzną dla kryptowalut infrastrukturę do wymiany i przechowywania aktywów. Nie jest jasne, czy użytkownicy będą mogli wypłacić zasoby kryptowalut bezpośrednio ze swoich kont.

Jak napisano w komunikacie prasowym, współpraca to ważny krok w kierunku strategicznej ekspansji obecności Gemini w Ameryce Łacińskiej. „Wierzymy, że kryptowaluty mogą odegrać ważną rolę w rozwoju Ameryki Łacińskiej, ponieważ zainteresowanie blockchainem i innowacyjnymi technologiami rozprzestrzenia się w całym regionie” – czytamy w dokumencie.

Partnerstwo będzie realizowane w ramach rocznego programu pilotażowego prowadzonego przez kolumbijskiego regulatora finansowego, Superintendencia Financiera de Colombia (SFC). Piaskownica regulacyjna „la Arenera” została zatwierdzona przez Ministerstwo Finansów i Kredytu Publicznego we wrześniu 2020 roku.

W styczniu 2021 r. SFC ogłosiło, że wybrało 9 z czternastu giełd kryptograficznych, które zgłosiły się do projektu, w tym Gemini, Binance i meksykańską giełdę Bitso. Odkąd 7 września Salwador przyjął BTC jako prawny środek płatniczy, Ameryka Łacińska poczyniła kroki w kierunku przyjęcia kryptowalut głównego nurtu. W październiku 2021 r. dyrektor generalny wielowalutowej platformy inwestycyjnej Uphold JP Thieriot powiedział, że Ameryka Łacińska ma najbardziej skorzystać z kryptowalut.

Gemini działa obecnie w ponad 60 krajach, w tym w Argentynie, Brazylii, Chile, Salwadorze, Panamie, Peru i Urugwaju w Ameryce Łacińskiej. Z kolei Bancolombia działa w Kolumbii, Panamie, Gwatemali i Salwadorze. Według wewnętrznego raportu z zeszłego roku ma 17,8 mln użytkowników.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0