Visa oferuje usługę doradztwa kryptograficznego

8 grudnia 2021

Gigant branży płatniczej uruchamia nowe usługi konsultingowe i doradcze, aby pomóc swoim klientom poruszać się po świecie kryptowalut.

8 grudnia 2021 r. firma poinformowała, że jej usługa doradztwa kryptograficznego będzie oferować porady instytucjom finansowym, sprzedawcom detalicznym i innym firmom w pełnym zakresie, od wdrażania funkcji kryptowalut i eksploracji niezamiennych tokenów po tworzenie portfeli dla cyfrowych walut banku centralnego.

Według przedstawicieli Visa, część zainteresowania banków kryptowalutami polega na utrzymaniu konkurencyjności. Powołując się na przeprowadzone przez wewnętrznych analityków badanie firma poinformowała, że ​„40% ankietowanych właścicieli kryptowalut twierdzi, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy prawdopodobnie lub z dużym prawdopodobieństwem zmieni swój bank główny na taki, który oferuje produkty związane z kryptowalutami”.

Jedną z firm, która korzysta z usług kryptograficznych oferowanych przez Visa, jest UMB Bank, amerykańska firma świadcząca usługi finansowe. – Przyjechaliśmy do Visa, aby dowiedzieć się więcej o kryptowalutach i stablecoinach oraz przypadkach użycia, które są najbardziej odpowiednie dla naszych detalicznych i komercyjnych linii biznesowych – powiedziała Uma Wilson, wiceprezes wykonawczy UMB Bank.

Uruchomienie usługi doradztwa kryptograficznego to kolejne działanie Visa w branży kryptowalut. Firma pracuje również nad projektem „Universal Payment Channel”, który jest centrum interoperacyjności blockchain, łączącym wiele sieci blockchain i umożliwiającym przenoszenie zasobów cyfrowych z różnych protokołów i portfeli.

Visa jest jednym z wielu procesorów płatności, który w ostatnich latach wkroczył na rynek kryptowalut. Główny rywal przedsiębiorstwa, Mastercard, niedawno wprowadził karty płatnicze z kryptowalutami w całym regionie Azji i Pacyfiku, podczas gdy giganci płatności online PayPal uruchomili na początku 2021 roku nową aplikację konsumencką do kryptowalut, oszczędności i wpłat bezpośrednich.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0