Goldman Sachs i Barclays inwestują w brytyjską platformę handlu kryptowalutami

16 maja 2022

Giganci bankowi dołączyli do rundy finansowania Series A o wartości 70 milionów dolarów dla instytucjonalnej platformy handlu kryptowalutami Elwood Technologies, założonej przez miliardera brytyjskiego menedżera funduszy hedgingowych Alana Howarda.

Do rundy dołączyły przyjazny kryptowalutom niemiecki bank Commerzbank, menedżer inwestycyjny kryptowalut Galaxy Digital oraz Dawn Capital. Elwood Technologies została wyceniona na około 500 milionów dolarów.

Przedstawiciele Elwood zakładają, że tradycyjne instytucje finansowe, takie jak fundusze hedgingowe i banki, nadal będą zainteresowane inwestowaniem w kryptowaluty. Runda finansowania została uzgodniona i uruchomiona przed ostatnim spadkiem cen, który spowodował, że od 9 maja 2022 r. z rynku kryptowalut zniknęło około 15%.

Dyrektor generalny Elwood Technologies, James Stickland, powiedział, że pozyskanie funduszy jest kolejnym potwierdzeniem długowieczności kryptowalut, pomijając spadające ceny z ostatnich kilku tygodni. – Otrzymujemy inwestycje od instytucji finansowych, które nie oczekują ogromnych zysków w ciągu 15 minut. Inwestują w infrastrukturę. Myślę, że jest to komunikat uspokajający – wyjaśnił.

Elwood Technologies dostarcza system zarządzania portfelem kryptowalutowym z informacjami o rynku kryptowalut i infrastrukturą handlową dla inwestorów instytucjonalnych, który posiada interfejs łączący się z giełdami kryptowalut, dostawcami płynności i depozytariuszami.

Komentując transakcję, globalny szef działu aktywów cyfrowych w Goldman Sachs, Mathew McDermott, powiedział, że inwestycja pokazuje, że firma stale angażuje się w branżę kryptowalut. – Wraz ze wzrostem instytucjonalnego popytu na kryptowaluty, aktywnie poszerzamy naszą obecność na rynku i możliwości, aby zaspokoić zapotrzebowanie klientów – dodał.

Finansowanie ze strony Goldman Sachs oznacza dalszą ekspansję banku na aktywa kryptowalutowe. Bank inwestycyjny jako pierwszy zaoferował pożyczkę zabezpieczoną bitcoinem giełdzie kryptowalutowej Coinbase na początku maja 2022 r. Innym przykładem współpracy giganta z Wall Street z firmami kryptowalutowymi było spotkanie prezesa Goldmana Davida Solomona z szefem FTX Samem Bankmanem-Friedem, podczas którego Solomon zaoferował pomoc FTX w przyszłych rundach finansowania i zachowaniu zgodności z przepisami.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0