Grayscale z pierwszym europejskim funduszem ETF

18 maja 2022

Kryptowalutowy gigant inwestycyjny rozszerza działalność, uruchamiając w Europie nowy fundusz ETF (exchange-traded fund) powiązany z kryptowalutami.

Firma Grayscale oficjalnie ogłosiła swój pierwszy europejski fundusz ETF o nazwie Grayscale Future of Finance UCITS ETF 16 maja 2022 r. Rozpocznie on notowania 17 maja.

Nowy produkt inwestycyjny będzie notowany na głównych europejskich giełdach papierów wartościowych, w tym na London Stock Exchange, Borsa Italiana, a także na elektronicznej platformie transakcyjnej Xetra należącej do Deutsche Börse. ETF ten, notowany pod symbolem GFOF, będzie również paszportowany do sprzedaży w całej Europie.

Fundusz Grayscale Future of Finance UCITS ETF, uruchomiony we współpracy z agencją Bloomberg, śledzi wyniki indeksu Bloomberg Grayscale Future of Finance Index. Bloomberg i Grayscale wspólnie wprowadziły go w styczniu 2022 r. Celem indeksu jest śledzenie gospodarki cyfrowej, skupiającej się na trzech głównych kierunkach, takich jak technologia, finanse i aktywa cyfrowe.

Według zapowiedzi nowy ETF obejmuje spółki bezpośrednio zaangażowane w wydobycie kryptowalut, zarządzanie energią i inne działania w ekosystemie aktywów cyfrowych. Według oficjalnych informacji o funduszu, ETF śledzi takie firmy, jak przyjazna kryptowalutom aplikacja transakcyjna Robinhood, PayPal, Block, Coinbase, Canaan i inne.

– Dzięki Grayscale Future of Finance UCITS ETF europejscy inwestorzy mają teraz możliwość uzyskania ekspozycji na spółki, które są kluczowe dla ewolucji globalnego systemu finansowego – powiedział David LaValle, globalny szef funduszy ETF w Grayscale.

Przy tworzeniu nowego produktu inwestycyjnego firma Grayscale współpracowała także z europejskim emitentem white-label HANetf. Emitent ten jest znany ze współpracy nad blockchainowymi ETF-ami z takimi firmami jak ETC Group.

Uruchomienie nowego ETF-u jest ważnym kamieniem milowym dla Grayscale. – Wierzymy, że najbardziej ekscytującą rzeczą w gospodarce cyfrowej jest fakt, że wciąż jesteśmy na tak wczesnym etapie jej rozwoju. To jest wizja, która napędzała powstanie Grayscale Future of Finance – możliwość uchwycenia wartości z transformacyjnych firm, które są i będą obejmowały lub budowały przyszłość finansów i naszej globalnej gospodarki cyfrowej – powiedział rzecznik firmy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0