Grayscale z pierwszym europejskim funduszem ETF

Kryptowalutowy gigant inwestycyjny rozszerza działalność, uruchamiając w Europie nowy fundusz ETF (exchange-traded fund) powiązany z kryptowalutami.

Firma Grayscale oficjalnie ogłosiła swój pierwszy europejski fundusz ETF o nazwie Grayscale Future of Finance UCITS ETF 16 maja 2022 r. Rozpocznie on notowania 17 maja.

Nowy produkt inwestycyjny będzie notowany na głównych europejskich giełdach papierów wartościowych, w tym na London Stock Exchange, Borsa Italiana, a także na elektronicznej platformie transakcyjnej Xetra należącej do Deutsche Börse. ETF ten, notowany pod symbolem GFOF, będzie również paszportowany do sprzedaży w całej Europie.

Fundusz Grayscale Future of Finance UCITS ETF, uruchomiony we współpracy z agencją Bloomberg, śledzi wyniki indeksu Bloomberg Grayscale Future of Finance Index. Bloomberg i Grayscale wspólnie wprowadziły go w styczniu 2022 r. Celem indeksu jest śledzenie gospodarki cyfrowej, skupiającej się na trzech głównych kierunkach, takich jak technologia, finanse i aktywa cyfrowe.

Według zapowiedzi nowy ETF obejmuje spółki bezpośrednio zaangażowane w wydobycie kryptowalut, zarządzanie energią i inne działania w ekosystemie aktywów cyfrowych. Według oficjalnych informacji o funduszu, ETF śledzi takie firmy, jak przyjazna kryptowalutom aplikacja transakcyjna Robinhood, PayPal, Block, Coinbase, Canaan i inne.

– Dzięki Grayscale Future of Finance UCITS ETF europejscy inwestorzy mają teraz możliwość uzyskania ekspozycji na spółki, które są kluczowe dla ewolucji globalnego systemu finansowego – powiedział David LaValle, globalny szef funduszy ETF w Grayscale.

Przy tworzeniu nowego produktu inwestycyjnego firma Grayscale współpracowała także z europejskim emitentem white-label HANetf. Emitent ten jest znany ze współpracy nad blockchainowymi ETF-ami z takimi firmami jak ETC Group.

Uruchomienie nowego ETF-u jest ważnym kamieniem milowym dla Grayscale. – Wierzymy, że najbardziej ekscytującą rzeczą w gospodarce cyfrowej jest fakt, że wciąż jesteśmy na tak wczesnym etapie jej rozwoju. To jest wizja, która napędzała powstanie Grayscale Future of Finance – możliwość uchwycenia wartości z transformacyjnych firm, które są i będą obejmowały lub budowały przyszłość finansów i naszej globalnej gospodarki cyfrowej – powiedział rzecznik firmy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0