Jedna trzecia Salwadorczyków korzysta z portfela Chivo

27 września 2021

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele twierdzi, że 2,1 miliona jego obywateli dowodzonego przezniego państwa korzysta ze wspieranego przez rząd portfela kryptowalut.

Przypomnijmy, że 6 września 2021 r. Salwador stał się pierwszym krajem, który przyjął BTC jako prawny środek płatniczy. Tymczasem 26 września prezydent Bukele poinformował w swoim poście opublikowanym na Twitterze, że Chivo po zaledwie trzech tygodniach działania ma na chwilę obecną więcej użytkowników niż jakikolwiek bank w Salwadorze. Zdaniem Bukele jest dalsza efektywna adopcja Chivo jest tylko kwestią czasu.

Wydany przez państwo portfel Chivo został uruchomiony na początku września 2021 r. Chivo umożliwia osobom fizycznym i firmom wysyłanie i otrzymywanie płatności w Bitcoinach lub dolarach z dowolnego miejsca na świecie. Portfel jest dostępny zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i Apple. Głównym dostawcą usług dla Chivo została meksykańska giełda kryptowalut Bitso.

Wiadomość, którą opublikował Bukele sugeruje, że ustawa Bitcoin jest przyjmowana przychylnie w całym kraju – nawet w sytuacji, gdy setki antyrządowych protestujących wyszły na ulice, by wyrazić swój sprzeciw wobec nowego ustawodawstwa. Przypomnijmy, że 15 września 2021 r. protesty zakończyły się spaleniem kiosku z kryptowalutami w stolicy kraju.

Jak zauważają obserwatorzy, masowa adopcja Chivo wynika po części z tego, że rząd przekazał 30 dolarów w BTC dla każdego posiadacza konta w Salwadorze. Tymczasem, jak wynika z ankiety przeprowadzonej niedawno przez agencję Sherlock Communications z São Paulo, nieco ponad połowa Salwadorczyków nie zna Bitcoina.

W ostatnim czasie rząd Bukele dokonał zakupu znacznej ilości bitcoinów po serii niestabilnych wahań cen tego zasobu cyfrowego. Po co najmniej dwóch znaczących spadkach cen, które odnotowano w dniach 7 września i 20 września 2021 r. – łączne zasoby państwa pod koniec września 2021 r. wynosiły ok. 700 BTC.

Republika Salwadoru to państwo w Ameryce Północnej, leżące nad Oceanem Spokojnym. Jego stolicą jest San Salvador. Graniczy z Gwatemalą i Hondurasem.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0