Sparkpool zawiesza działalność w Chinach

28 września 2021

Drugi co do wielkości basen wydobywczy Ethereum na świecie zawiesza działalność z powodu chińskich ataków na kryptowaluty.

Firma wydobywcza oficjalnie ogłosiła, że ​​27 września 2021 r. zawiesiła dostęp dla nowych użytkowników w Chinach kontynentalnych w odpowiedzi na rozpoczęcie przez chińskie władze nowych środków w celu zwalczania adopcji kryptowalut w tym kraju. Po ograniczeniach wprowadzonych 24 września 2021 r. Sparkpool będzie zamykał usługi, a 30 września 2021 r. zamierza zawiesić istniejących użytkowników puli wydobywczej zarówno w Chinach, jak i za granicą.

Zgodnie z zapowiedzią działania przedsiębiorstwa mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mienia użytkowników w odpowiedzi na „wymogi polityki regulacyjnej”. „Dalsze szczegóły dotyczące zamknięcia zostaną wysłane za pośrednictwem ogłoszeń, wiadomości e-mail i komunikatów publikowanych na stronie internetowej firmy” — poinformowali przedstawiciele Sparkpool.

Założony w sierpniu 2015 r. przez Xin Xu SparkPool to usługa walidatora działająca na blockchainie Cosmos. Jest to drugi co do wielkości basen wydobywczy Ethereum na świecie. Platforma usługowa została zaprojektowana do świadczenia profesjonalnych usług kopalnianych i utrzymywania stabilnego działania sieci łańcucha publicznego. W ciągu trzech lat firma rozwinęła się, zapewniając infrastrukturę zarówno w Ethereum, Grin, jak i Cosmos Hub. Obecnie moc wydobywcza SparkPool stanowi 22% globalnego współczynnika haszowania Ethereum, nieco mniej niż udział Ethermine wynoszący 24%, według Poolwatch.io. Obecnie SparkPool jest jednym z największych na świecie basenów wydobywczych do wydobywania ETH, obok największego na świecie kopalni Ethereum Ethermine.

Tymczasem chiński rząd otwarcie wyraził już swoje negatywne stanowisko w sprawie kryptowalut, ogłaszając, że wszystkie transakcje związane z kryptowalutami są nielegalne. Niektóre z największych giełd kryptowalut, takich jak Binance i Huobi, zawiesiły już rejestracje nowych kont z Chin kontynentalnych, choć podobno nadal obsługują użytkowników w Hongkongu.

Zawieszenie działalności przez SparkPool ma miejsce w chwili, gdy Ethereum kontynuuje przejście z mechanizmu konsensusu proof-of-work na model proof-of-stake, co ma nastąpić w 2022 r. – jest to część długo planowanej aktualizacji znanej jako Ethereum 2.0.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0