Jeff Horowitz dołącza do zespołu BitGo

13 stycznia 2021

Były dyrektor ds. zgodności firmy Coinbase zajmie to samo stanowisko w firmie BitGo, zajmującej się przechowywaniem i zabezpieczaniem zasobów cyfrowych.

Jeff Horowitz, były dyrektor ds. zgodności w Coinbase, dołączy do BitGo jako jej nowy dyrektor ds. zgodności. Zastąpi on na tym stanowisku Matta Parrella. Do jego obowiązków będzie należało m.in. nadzorowanie przestrzegania przez firmę programów zgodności i przeciwdziałania praniu pieniędzy, w celu zapewnienia zgodności działania firmy z wymogami regulacyjnymi.

Horowitz powiedział serwisowi Cointelegraph, że jednym z największych wyzwań związanych ze zgodnością w obsłudze klientów instytucjonalnych w dziedzinie kryptografii jest poruszanie się po złożonym i zmieniającym się krajobrazie regulacyjnym. Podkreślił, że BitGo oczekuje większej jasności regulacyjnej od globalnych władz finansowych: – Jesteśmy przekonani, że wraz z rozwojem branży kryptowalut, zobaczymy większą przejrzystość przepisów na każdym poziomie, w tym stanowych, federalnych i międzynarodowych.

Horowitz jest byłym członkiem głównych grup ds. zgodności, takich jak Komitet Doradczy ds. Dużych Firm Urzędu Regulacji Przemysłu Finansowego oraz Grupa Doradcza ds. Ustawy o Tajemnicy Bankowej Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych. Jest także byłym współprzewodniczącym Komitetu ds. Przeciwdziałania Walce z Rynkami Papierów Wartościowych i Sektora Papierów Wartościowych. Przed dołączeniem do Coinbase spędził ponad 12 lat w Izbie Rozliczeniowej Pershing oraz zajmował stanowiska w firmach takich jak Citigroup, Goldman Sachs i Salomon Brothers.

Prezes BitGo, Mike Belshe, powiedział, że doświadczenie Horowitza pomoże przedsiębiorstwu zyskać większą przyczepność na nowych rynkach, a także rozszerzyć portfolio oferowanych przez firmę produktów. – Wkraczając w nowy rok zobaczymy większą przejrzystość przepisów dotyczących zasobów cyfrowych zarówno w kraju, jak i za granicą – powiedział Belshe.

BitGo to firma zajmująca się przechowywaniem i zabezpieczaniem zasobów cyfrowych. Siedziba przedsiębiorstwa, założonego w 2013 roku przez Mike’a Belshe i Bena Davenporta, znajduje się w Palo Alto w Kaliforni. Firma oferuje usługę portfela bitcoin z wieloma podpisami, w której klucze są rozdzielane między wielu właścicieli w celu zarządzania ryzykiem. 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0