Jeff Horowitz dołącza do zespołu BitGo

Były dyrektor ds. zgodności firmy Coinbase zajmie to samo stanowisko w firmie BitGo, zajmującej się przechowywaniem i zabezpieczaniem zasobów cyfrowych.

Jeff Horowitz, były dyrektor ds. zgodności w Coinbase, dołączy do BitGo jako jej nowy dyrektor ds. zgodności. Zastąpi on na tym stanowisku Matta Parrella. Do jego obowiązków będzie należało m.in. nadzorowanie przestrzegania przez firmę programów zgodności i przeciwdziałania praniu pieniędzy, w celu zapewnienia zgodności działania firmy z wymogami regulacyjnymi.

Horowitz powiedział serwisowi Cointelegraph, że jednym z największych wyzwań związanych ze zgodnością w obsłudze klientów instytucjonalnych w dziedzinie kryptografii jest poruszanie się po złożonym i zmieniającym się krajobrazie regulacyjnym. Podkreślił, że BitGo oczekuje większej jasności regulacyjnej od globalnych władz finansowych: – Jesteśmy przekonani, że wraz z rozwojem branży kryptowalut, zobaczymy większą przejrzystość przepisów na każdym poziomie, w tym stanowych, federalnych i międzynarodowych.

Horowitz jest byłym członkiem głównych grup ds. zgodności, takich jak Komitet Doradczy ds. Dużych Firm Urzędu Regulacji Przemysłu Finansowego oraz Grupa Doradcza ds. Ustawy o Tajemnicy Bankowej Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych. Jest także byłym współprzewodniczącym Komitetu ds. Przeciwdziałania Walce z Rynkami Papierów Wartościowych i Sektora Papierów Wartościowych. Przed dołączeniem do Coinbase spędził ponad 12 lat w Izbie Rozliczeniowej Pershing oraz zajmował stanowiska w firmach takich jak Citigroup, Goldman Sachs i Salomon Brothers.

Prezes BitGo, Mike Belshe, powiedział, że doświadczenie Horowitza pomoże przedsiębiorstwu zyskać większą przyczepność na nowych rynkach, a także rozszerzyć portfolio oferowanych przez firmę produktów. – Wkraczając w nowy rok zobaczymy większą przejrzystość przepisów dotyczących zasobów cyfrowych zarówno w kraju, jak i za granicą – powiedział Belshe.

BitGo to firma zajmująca się przechowywaniem i zabezpieczaniem zasobów cyfrowych. Siedziba przedsiębiorstwa, założonego w 2013 roku przez Mike’a Belshe i Bena Davenporta, znajduje się w Palo Alto w Kaliforni. Firma oferuje usługę portfela bitcoin z wieloma podpisami, w której klucze są rozdzielane między wielu właścicieli w celu zarządzania ryzykiem. 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0