Każdy bank będzie musiał liczyć się z bitcoinem

9 listopada 2020

Zdaniem Billa Mahera z Miller Value Partners, wszystkie duże banki są zmuszone do uznania istnienia bitcoina.

Maher uważa, że siła utrzymywania się bitcoina na rynku rośnie każdego kolejnego dnia. – Myślę, że każdy większy bank, właściwie każdy duży bank inwestycyjny, każda duża firma, w końcu będzie w jakimś stopniu korzystała z bitcoinów lub czegoś podobnego – powiedział w piątek Miller w rozmowie z CNBC. Zauważając, że cena bitcoina była ostatnio „bardzo niestabilna”, słynny inwestor powiedział, że ​​„siła utrzymywania się kryptowaluty z każdym dniem staje się lepsza”, a ryzyko jej „zejścia do zera jest znacznie niższe niż kiedykolwiek wcześniej”. Miller powiedział również, że bitcoin był „pojedynczą klasą aktywów o najlepszych wynikach” w ciągu ostatniego roku, pięciu i dziesięciu lat. W wypowiedzi dla CNBC ekspert podkreślił, że „zdecydowanie poradziłby ludziom, którzy nie mają kontaktu z bitcoinem, aby się na zdecydowali na zainwestowanie w niego”.

Bill Miller był założycielem firmy Miller Value Partners, a obecnie jest jej prezesem i dyrektorem ds. inwestycji. Zarządza portfelami Opportunity Equity i Income Strategy. Był współzałożycielem Legg Mason Capital Management iwspółzarządzał Legg Mason Capital Management Value Trust od momentu jego powstania w 1982 roku. Objął stanowisko jedynego menedżera w grudniu 1990 roku i pełnił tę funkcję przez następne 20 lat. Przed dołączeniem do Legg Mason był skarbnikiem firmy JE Baker Company, jednego z głównych producentów wyrobów dla przemysłu stalowego i cementowego.

To nie pierwszy raz, kiedy były menedżer portfela Legg Mason Value Trust pochwalił BTC. W grudniu 2017 roku Miller ujawnił, że jego fundusz MVP 1 zainwestował około 50% w bitcoiny. Miller nie jest jedynym zarządzającym funduszem hedgingowym, który rozumie wartość inwestowania w bitcoiny – Paul Tudor Jones również ujawnił niedawno, że widzi ogromny potencjał w bitcoinach i zdecydował się zainwestować około 2% swojego portfela w kryptowalutę.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0