Korea Południowa i USA będą wymieniać się informacjami z dochodzeń w sprawie Terra-Luna

7 lipca 2022

Państwa zgodziły się na dzielenie się danymi z dochodzeń w sprawie toczących się spraw związanych z kryptowalutami.

Południowokoreański minister sprawiedliwości Han Dong-hoon przebywał ostatnio w Nowym Jorku, aby omówić różne sposoby, w jakie oba narody mogą współpracować w zakresie dochodzeń związanych z przestępstwami finansowymi, w szczególności z kryptowalutami. Hoon spotkał się z Andreą M. Griswold, współzarządzającą Grupą Zadaniową ds. Papierów Wartościowych i Towarów w Biurze Prokuratora USA dla południowego okręgu Nowego Jorku oraz wraz ze Scottem Hartmanem, szefem Securities and Commodities Fraud Task Force tego samego biura we wtorek, donosi lokalny dziennik.

Obie strony omówiły sposoby wymiany informacji i wzmocnienia współpracy w celu zapewnienia terminowego działania w sprawie rosnącej liczby oszustw dotyczących papierów wartościowych związanych z rynkiem aktywów cyfrowych. Korea Południowa i Stany Zjednoczone zgodziły się podzielić najnowszymi danymi z dochodzenia wokół Terra-LUNA, projektu kryptowalutowego badanego w obu krajach. Stany Zjednoczone niedawno otworzyły nowe śledztwo przeciwko współzałożycielowi Terra, Do Kwonowi, podczas gdy południowokoreańscy prokuratorzy przyglądają się kilku zarzutom, w tym oszustwom, manipulacjom rynkowym i unikaniu podatków.

Współpraca między dwoma państwami może być pierwszą z wielu, ponieważ przestępstwa związane z kryptowalutami stały się w ostatnich czasach przedmiotem zainteresowania obu państw. Korea Południowa stała się jednym z najbardziej rygorystycznych krajów, jeśli chodzi o przepisy dotyczące kryptowalut, zapewniając ścisłe wytyczne dotyczące poznania klienta (KYC) i przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML).

Przypadek Terry skłoniła również koreańskich ustawodawców do utworzenia nowej komisji nadzoru nad kryptowalutami, aby ocenić nowe projekty kryptowalutowe wymienione na giełdach kryptowalut. Wielu ekspertów przewidywało, że krach Terra-USD (UST) skłoni regulatorów do faworyzowania scentralizowanych stablecoinów nad algorytmicznymi.

Ze względu na brak jasnych regulacji dotyczących kryptowalut, śledzenie i ściganie tych przestępstw, które często obejmują transakcje transgraniczne i pranie brudnych pieniędzy, staje się coraz trudniejsze i bardziej złożone.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0