Ledger wchodzi w sektor zdecentralizowanych finansów

11 czerwca 2021

Producent kryptowalutowych portfeli sprzętowych przeznaczy 380 milionów dolarów na włączenie do swojej oferty usług z sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Przedsiębiorstwo ogłosiło zakończenie rundy zbierania funduszy Series C o wartości 380 milionów dolarów kierowaną przez 10T Holdings, co dało firmie łączną wycenę 1,5 miliarda dolarów. Udział w nowej rudzie zbierania funduszy serii B firmy Ledger udział wzięły m.in. takie podmioty jak Cathay Innovation, Draper Associates, Draper Dragon, Draper Esprit, DCG, Wicklow Capital. Do grona dotychczasowych inwestorów dołaczyli Tekne Capital, Uphold Ventures, Felix Capital, Inherent, Financière Agache (Groupe Arnault) oraz iAngels Technologies.

Szef firmy Ledger, Pascal Gauthier, poinformował, że runda inwestycyjna serii C przekształci przedsiębiorstwo z podmiotu zajmującego się bezpieczeństwem zasobów cyfrowych w bezpieczną bramę do całego ekosystemu zasobów cyfrowych. – Ta branża szybko staje się głównym nurtem i przekształca cały sektor finansowy i nie tylko – wyjaśnił.

Ledger przeznaczy 380 milionów dolarów na opracowanie nowych produktów i dodanie rozwiązań opartych o zdecentralizowane finanse do Ledger Live, oprogramowania portfela firmy. Firma zamierzsa również wzmocnić pozycję Ledger Enterprise Solutions, opartej na chmurze usługi przechowywania zasobów cyfrowych.

W miarę jak aktywa cyfrowe stają się coraz bardziej popularne, Ledger spodziewa się, że liczba zasobów przechowywanych w jego portfelach będzie rosła. Wraz z wejściem na rynek tokenów niewymienialnych (NFT) czy innych form własności na blockchain, firma chce pozycjonować się jako bezpieczna brama do ekosystemu aktywów cyfrowych.

Na fali hossy na początku 2021 roku, Ledger odnotował 500-procentowy wzrost przychodów w pierwszym kwartale 2021 r. Firma zatrudniła byłych leadów z eToro i Opery i nadal chce zwiększać wymiar zatrudnienia.

Przypomnijmy, że w grudniu 2020 r. Ledger doświadczył poważnego naruszenia bezpieczeństwa danych, które spowodowało wyciek ponad 270 tys. danych osobowych klientów. Według raportu, wyciek obejmował również 1 milion e-maili od właścicieli portfeli Ledger i klientów, którzy zapisali się do newslettera firmy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0