LinkedIn z wzrostem liczby ogłoszeń o pracę w branży kryptowalut

13 grudnia 2021

Internetowa platforma poinformowała, że ​​w wielu firmach rośnie zapotrzebowanie na pracowników z doświadczeniem w krypto lub blockchain.

Jak poinformował redaktor LinkedIn Devin Banerjee, dane z zespołu Economic Graph platformy pokazują, że oferty pracy w Stanach Zjednoczonych zawierające terminy takie jak „blockchain” lub „crypto” wzrosły o 615% w porównaniu z tymi z sierpnia 2020 r. Dane pokazują, że podczas gdy wiele miejsc pracy w firmach już skoncentrowanych na kryptowalutach i blockchain przyczyniło się do tego wzrostu, tradycyjna instytucja finansowa JP Morgan była jednym z najlepszych pracodawców na stanowiskach w przestrzeni aktywów cyfrowych.

Zespół LinkedIn dodał, że oczekiwano, że firmy świadczące usługi finansowe zatrudnią ponad trzy razy więcej pracowników z doświadczeniem w zasobach cyfrowych niż w 2015 roku. Oferty pracy JP Morgana od lipca obejmowały stanowiska skupiające się na globalnych działaniach na rzecz rozwoju blockchain — programiści skupieni na blockchain, inżynierów, marketerów i audytorów. Firma opublikowała ponad 30 otwarć dla swojej działalności w USA w ciągu jednego tygodnia.

– Możliwości związane z aktywami cyfrowymi są bardzo szerokie — powiedział Roman Regelman z Bank of New York Mellon. – Teraz możemy przyciągać talenty w zupełnie inny sposób.

Inne duże firmy, które nie są bezpośrednio zaangażowane w krypto lub finanse, również opublikowały oferty pracy związane z przestrzenią kryptograficzną. W lutym 2021 r. Amazon poinformował, że poszukuje w Maksyku menedżera ds. rozwoju oprogramowania, który pomoże wprowadzić nowy produkt płatniczy. Z kolei w maju 2021 r. Apple poinformowało, że na stanowisko menedżera ds. rozwoju biznesu zamierza zatrudnić kogoś z doświadczeniem w „alternatywnych dostawcach płatności” – w tym kryptowalutach.

LinkedIn to międzynarodowy serwis społecznościowy, specjalizujący się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Został założony w grudniu 2002 roku i uruchomiony w maju 2003 roku. W lutym 2021 r. portal miał 740 milionów użytkowników w 200 krajach. LinkedIn jest dostępny w kilkunastu językach, od 2 kwietnia 2012 roku dostępny również w języku polskim. Od 2011 akcje LinkedIn są dostępne na nowojorskiej giełdzie NYSE.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0