Mastercard przygotowuje się do wdrożenia CBDC

29 października 2021

Trzecia co do wielkości firma przetwarzająca płatności konsumenckie na świecie szykuje się do ważnej operacji.

Podczas rozmowy z inwestorami i interesariuszami Michael Miebach, dyrektor generalny Mastercard, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat branży kryptowalut. W ostatnim czasie firma nie tylko zaobserwowała znaczny wzrost wolumenu wśród konsumentów korzystających z kart Mastercard do zakupu kryptowalut, ale także zabezpieczyła kilka partnerstw z firmami z branży krypto. Jednak najbardziej ambitny punkt widzenia Miebacha pojawił się podczas dyskusji na temat walut cyfrowych banku centralnego, czyli CBDC. – Mówimy w tym momencie, że najbardziej prawdopodobną szansą na zastosowanie tego rodzaju technologii do płatności jest to, że jest ona wydana przez rząd w formie CBDC. Powiedzieliśmy to wcześniej w kilku rozmowach i zapowiedzieliśmy, że przygotujemy naszą sieć do tego, gdy rząd będzie gotowy wypuścić CBDC, który będzie istniał obok dolara lub euro jako waluta rozliczeniowa w naszej sieci – wyjaśnił.

Miebach był przekonany o wiodącej roli Mastercard w kwestii wdrożenia CBDC. – Możemy zapewnić bezpieczną przestrzeń dla banków rządowych i sektora prywatnego, aby dowiedzieć się, jak to faktycznie będzie działać – zapewnił.

Dyskusja o CBDC wciąż budzi wiele emocji. 21 października 2021 r. Bahamy stały się pierwszym krajem na świecie, który wydał CBDC – znany jako „Sand Dollar”. Zaledwie kilka dni później nigeryjski prezydent Muhammadu Buhari ogłosił plany odsłonięcia własnego CBDC eNaira w tym kraju.

Według Statistica, firma Mastercard przetworzyła w 2020 roku 113 miliardów transakcji na całym świecie — tuż za 188 miliardami Visa i 151 miliardami Union Pay.

Pod koniec października 2021 r. firma Mastercard ogłosiła, że będzie współpracować z rynkiem kryptowalut Bakkt, aby umożliwić swoim klientom z USA handel walutami cyfrowymi. Wcześniej, we wrześniu 2021 r. firma zadeklarowała, że ​​przejmie firmę CipherTrace zajmującą się analizą blockchain, aby śledzić nielegalne transakcje odbywające się w 900 różnych kryptowalutach.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0