MDT chce przyspieszyć adopcję DeFi

21 października 2021

Firma Measurable Data Token poinformowała o uruchomieniu usługi Oracle opartej na blockchain, Measurable Finance (MeFi), która została zaprojektowana w celu połączenia tradycyjnych rynków danych finansowych ze zdecentralizowanym sektorem finansów (DeFi).

W swojej głównej prezentacji użyteczności projekt skonstruował zdecentralizowaną aplikację (DApp) — dostępną zarówno w sieci blockchain Ethereum, jak i sieci testowej — która umożliwia uczestnikom DeFi dostęp do danych dotyczących obrotu giełdowego z niektórych największych światowych rynków finansowych, w tym Nasdaq w Nowym Jorku i Hong Kong Stock Exchange. Wraz z wprowadzeniem tych usług, zdecentralizowana sieć wymiany danych Measurable chce wprowadzić branżę DeFi do głównego nurtu, ujednolicając podział między światem rzeczywistym a światem sieciowym.

Oracle to zewnętrzne źródła danych stron trzecich, takie jak globalne poziomy temperatury lub wyniki sportowe, które istnieją poza sferą blockchain, ale można je wykorzystać do weryfikacji inteligentnych kontraktów. Można je porównać do interfejsów programowania aplikacji, które umożliwiają interoperacyjną komunikację z dwoma jednostkami oprogramowania. Projekty w przestrzeni blockchain, które wykorzystują tę technologię, obejmują między innymi Chainlink i Band Protocol.

– Jeśli DeFi ma wejść do głównego nurtu, innowacje DeFi i DApps muszą łączyć się z kontekstem zewnętrznym – wyjaśnił Heatherm Huang, współzałożyciel Measurable Data Token. – MeFi służy jako „Bloomberg na blockchain” — jego bezpieczne połączenia między inteligentnymi kontraktami blockchain a rynkami kapitałowymi pomagają deweloperom uzyskać dostęp do wiarygodnych zewnętrznych danych finansowych w łańcuchu – dodał.

Szef easurable Data Token wyraził również ambicje rozszerzenia zakresu danych finansowych o instrumenty pochodne i fundusze giełdowe poprzez przyjęcie swojego natywnego tokena MDT.

Measurable Data Token (MDT) to zdecentralizowany ekosystem wymiany danych łączący użytkowników, dostawców danych i nabywców danych i wyznaczający wartość danych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0