Giełda kryptowalut Liquid uzyskała licencję na japońskie instrumenty pochodne

29 października 2021

Podmiot złożyła wniosek do japońskiego organu nadzoru finansowego w II kwartale 2020 r.

Japońska giełda kryptowalut Liquid ogłosiła, że ​​jej spółka zależna, Quoine Corporation, otrzymała od japońskich organów regulacyjnych licencję na prowadzenie działalności w zakresie instrumentów finansowych typu I zgodnie z ustawą o instrumentach finansowych i giełdzie. Licenzja umożliwi firmie rozpoczęcie obrotu instrumentami pochodnymi na swojej platformie i zaoferuje możliwości inwestycyjne zarówno klientom detalicznym, jak i instytucjonalnym. Póki co, konkretna data uruchomienia projektu pozostaje nieznana.

Założony w 2014 r. Liquid jest jedną z największych na świecie giełd kryptowalutowych z ponad 800 tys. klientów i odnotowanym najwyższym dziennym wolumenem transakcji wynoszącym 1,1 mld dolarów w 2021 r. Platforma działa zgodnie z japońską ustawą o usługach płatniczych za pośrednictwem Quoine Corporation, a także złożyła wniosek o licencję w podmiocie monitarnym Singapuru.

– Wydanie licencji typu 1 jest zwieńczeniem wielu przygotowań i współpracy całego zespołu Liquid. Jest to również potwierdzenie, że handel instrumentami pochodnymi w kryptowalutach może odbywać się w sposób zgodny z przepisami, z pełną ochroną klienta i przejrzystością – powiedział dyrektor operacyjny firmy Seth Melamed.

W połowie sierpnia 2021 r. doszło do włamania do gorących portfeli Liquid o wartości 97 milionów dolarów. Firma podkreśla, że w wyniku incydentu nie doszło do zmian na saldach portfeli jej użytkowników. Gorące portfele, takie jak MetaMask i Phantom, to metoda przechowywania i handlu kryptowalutami, które są powszechnie uważane za bardziej podatne na naruszenia niż alternatywa offline w postaci zimnych portfeli.

W tygodniach po ataku ukierunkowanym giełda poinformowała o wartej 120 mln dolarów inwestycji w finansowanie dłużne od FTX Trading, spółki zależnej FTX, mającej na celu poprawę bilansu giełdy, wsparcia działań licencyjnych w jurysdykcjach Japonii i Singapuru, zwiększone generowanie kapitału i płynności oraz usług wsparcia klienta.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0