Giełda kryptowalut Liquid uzyskała licencję na japońskie instrumenty pochodne

Podmiot złożyła wniosek do japońskiego organu nadzoru finansowego w II kwartale 2020 r.

Japońska giełda kryptowalut Liquid ogłosiła, że ​​jej spółka zależna, Quoine Corporation, otrzymała od japońskich organów regulacyjnych licencję na prowadzenie działalności w zakresie instrumentów finansowych typu I zgodnie z ustawą o instrumentach finansowych i giełdzie. Licenzja umożliwi firmie rozpoczęcie obrotu instrumentami pochodnymi na swojej platformie i zaoferuje możliwości inwestycyjne zarówno klientom detalicznym, jak i instytucjonalnym. Póki co, konkretna data uruchomienia projektu pozostaje nieznana.

Założony w 2014 r. Liquid jest jedną z największych na świecie giełd kryptowalutowych z ponad 800 tys. klientów i odnotowanym najwyższym dziennym wolumenem transakcji wynoszącym 1,1 mld dolarów w 2021 r. Platforma działa zgodnie z japońską ustawą o usługach płatniczych za pośrednictwem Quoine Corporation, a także złożyła wniosek o licencję w podmiocie monitarnym Singapuru.

– Wydanie licencji typu 1 jest zwieńczeniem wielu przygotowań i współpracy całego zespołu Liquid. Jest to również potwierdzenie, że handel instrumentami pochodnymi w kryptowalutach może odbywać się w sposób zgodny z przepisami, z pełną ochroną klienta i przejrzystością – powiedział dyrektor operacyjny firmy Seth Melamed.

W połowie sierpnia 2021 r. doszło do włamania do gorących portfeli Liquid o wartości 97 milionów dolarów. Firma podkreśla, że w wyniku incydentu nie doszło do zmian na saldach portfeli jej użytkowników. Gorące portfele, takie jak MetaMask i Phantom, to metoda przechowywania i handlu kryptowalutami, które są powszechnie uważane za bardziej podatne na naruszenia niż alternatywa offline w postaci zimnych portfeli.

W tygodniach po ataku ukierunkowanym giełda poinformowała o wartej 120 mln dolarów inwestycji w finansowanie dłużne od FTX Trading, spółki zależnej FTX, mającej na celu poprawę bilansu giełdy, wsparcia działań licencyjnych w jurysdykcjach Japonii i Singapuru, zwiększone generowanie kapitału i płynności oraz usług wsparcia klienta.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0