Metropolitan Bank Holding rezygnuje z obrotu kryptowalutami

12 stycznia 2023

Spółka holdingowa Metropolitan Commercial Bank poinformowała, że całkowicie wychodzi z pionu związanego z kryptowalutami.

Ostatni rok okazał się być kolejnym burzliwym rokiem dla branży kryptowalutowej. Dotyczy to również Metropolitan Bank Holding Corp, spółki holdingowej dla nowojorskiego Metropolitan Commercial Bank. Podmiot poinformował, że całkowicie rezygnuje z prowadzenia działalności związanej z kryptowalutami.

W opublikowanym komunikacie przedstawiciele przedsiębiorstwa przekazali, ze decyzja firmy „odzwierciedla ostatnie wydarzenia w branży kryptowalut wraz ze zmianami w krajobrazie regulacyjnym w odniesieniu do zaangażowania banków w biznes związany z kryptowalutami. Według Metropolitan Bank Holding, proces trwa od 2017 roku i spodziewa się niewielkiego wpływu finansowego. Obecnie spółka ma czterech aktywnych klientów instytucjonalnych związanych z kryptowalutami, którzy zapewniają około 1,5 proc. całkowitych przychodów firmy i stanowią 6 proc. jej całkowitych depozytów.

Tymczasem rksperci przewidują zwiększoną kontrolę ze strony organów regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych w stosunku do kryptowalutowej przestrzeni – tym bardziej, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, Rada Standardów Rachunkowości Finansowej i Urząd Skarbowy dążą do zwiększenia regulacji i nadzoru nad kryptowalutami.

Z kolei 3 stycznia 2023 r. Rezerwa Federalna, Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) i Urząd Kontrolera Waluty (OCC) wydały wspólne oświadczenie dotyczące aktywów kryptowalutowych, w którym podkreślono zaangażowanie wspomnianych instytucji w walkę z nieuczciwymi praktykami.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0