Huobi Korea stara się oddzielić od spółki matki

10 stycznia 2023

Giełda kryptowalut Huobi Korea przygotowuje się do zakupu swoich udziałów od Huobi Global i zmiany nazwy.

Około 72% udziałów w Huobi Korea należy do współzałożyciela Huobi Global, Leona Li. Wiadomo już, że prezes Huobi Korea, Cho Kook-bong, miałby przejąć udziały Li w koreańskiej firmie.

Firma Huobi doświadczyła w ostatnim czasie wielu problemów. Przedsiębiorstwo zapowiedziało, że zamierza zwolnić nawet 20% swoich pracowników. To zaskakująca informacja, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że firma była jednym z naturalnych partnerów dla miasta Busan w jego dążeniu do stania się miastem blockchain w Korei Południowej. Pomysł ten został jednak porzucony pod koniec 2022 roku, a Li sprzedał swój udział w Huobi Global Justinowi Sunowi w październiku.

Huobi Korea była drugą co do wielkości giełdą w kraju w momencie jej certyfikacji przez Korea Internet and Security Agency w styczniu 2021 roku. Z raportu proof-of-reserve opublikowanego przez jej firmę macierzystą w grudniu 2022 r. wynika, że Huobi Global posiadało rezerwy w wysokości ponad 3 miliardów dolarów, ale 43,3% z nich znajdowało się w wyemitowanym samodzielnie przez firmę Huobi Token.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0