Michael Saylor ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego MicroStrategy

4 sierpnia 2022

Biznesmen uważa, że rozdzielenie ról dyrektora generalnego i prezesa MicroStrategy pomoże firmie realizować strategię rozwoju.

W opublikowanej 2 sierpnia 2022 r. informacji o zyskach za drugi kwartał 2022 roku, MicroStrategy poinformowało, że Saylor obejmie w firmię nową funkcję przewodniczącego wykonawczego, podczas gdy prezes Phong Le zostanie jej dyrektorem generalnym. Zmiany mają wejść w życie 8 sierpnia. – Wierzę, że rozdzielenie funkcji prezesa i dyrektora generalnego pozwoli nam lepiej realizować nasze dwie strategie korporacyjne, polegające na nabywaniu i posiadaniu Bitcoinów oraz rozwijaniu naszej działalności w zakresie oprogramowania analitycznego dla przedsiębiorstw – powiedział Saylor.

Phong Le był dyrektorem finansowym MicroStrategy od sierpnia 2015 do lipca 2019 roku, zanim połączył swą pracę z obowiązkami prezesa firmy do maja 2022 roku – wówczas objął tę drugą rolę w pełnym wymiarze czasu. Jak poinformowała firma, Le będzie kontynuował swoje obowiązki zarówno jako prezes, jak i dyrektor generalny w obsłudze codziennej realizacji strategii korporacyjnych firmy, podczas gdy Saylor skupi się na strategii pozyskiwania Bitcoinów i powiązanych inicjatywach w swojej roli prezesa wykonawczego.

MicroStrategy poinformowało, że posiada ponad 129 699 Bitcoinów o wartości około 2 miliardów dolarów, a całkowite przychody za drugi kwartał 2022 roku wyniosły 122,1 miliona dolarów, w porównaniu do 119,3 miliona dolarów w pierwszym kwartale. Ponadto firma ujawniła amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, że w czerwcu nabyła 480 BTC za 10 milionów dolarów.

Saylor zapowiedział, że firma przygotowała się na zmienność i odpowiednio ustrukturyzowała swój bilans. Według niego strategia ta pozwoli MicroStrategy na umieszczenie zabezpieczenia nawet jeśli cena BTC spadnie poniżej 3 562 dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0