Konzum odnotowało wzrost płatności kryptowalutowych

3 sierpnia 2022

Chorwacka sieć supermarketów widzi namacalne korzyści z rosnącej adopcji kryptowalut.

Jak wyjaśnia dyrektor aplikacji biznesowych Konzum, Ines Barbir, płatności w kryptowalutach takich jak Bitcoin w największej chorwackiej sieci supermarketów wzrosły pomimo trwającego rynku niedźwiedzia. Po umożliwieniu klientom dokonywania płatności kryptowalutowych w 2021 roku firma odnotowała wzrost liczby tego typu płatności.

Przypomnijmy, że Konzum oficjalnie rozpoczęło akceptowanie kryptowalut jako płatności za swoje produkty w grudniu 2021 roku, umożliwiając klientom płacenie online za pomocą dziewięciu kryptowalut, takich jak BTC i Ether, a także stablecoinów Tether i USD Coin. Od tamtej pory sieć supermarketów rozszerzyła opcję płatności kryptowalutowych na kilka kas samoobsługowych w niektórych sklepach stacjonarnych. Ponadto Konzum współpracuje z lokalną firmą płatniczą Electrocoin w celu wprowadzenia płatności kryptowalutowych do wszystkich 700 sklepów znajdujących się na terenie Chorwacji.

Jak tłumaczy Barbir, rollout nowej metody płatności został wdrożony z powodzeniem, a Konzum aktywnie pracuje nad rozszerzeniem opcji płatności kryptowalutowych. – Niezależnie od rynku niedźwiedzia, jesteśmy zadowoleni z zainteresowania oferowanymi przez nas formami dokonywania płatności, które wciąż rośnie – powiedział rzecznik firmy. Jego zdaniem Chorwacja znajduje się obecnie na szczycie w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o poziom przyjęcia kryptowalut. – Częściowo stało się tak dzięki rozwojowi firm fintech, takich jak nasi partnerzy w Electrocoin – dodał rzecznik. Przedstawiciel wspominał również o pewnej niepewności wokół płatności kryptowalutowych. – Powodem tego jest głównie niepewność i podejrzliwość w nowych technologiach, ale także stan regulacji branży kryptowalutowej – wyjaśnił.

Pomimo pewnego poziomu pozornej niepewności wokół kryptowalut, Chorwacja jest obecnie jednym z najlepiej przygotowanych do kryptowalut krajów na świecie. Według raportu platformy edukacyjnej Forex Suggest, państwo to posiada wynik gotowości kryptowalutowej 6,2 na 10, obok takich krajów jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Gruzja i Rumunia.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0