MicroStrategy otrzymało 1,6 mld dolarów zamówień w ramach oferty obligacji śmieciowych

9 czerwca 2021

Firma programistyczna odnotowała zamówienia o wartości 1,6 miliarda dolarów w niedawnej ofercie obligacji śmieciowych, co stanowi czterokrotność początkowo poszukiwanej kwoty.

Na początku czerwca 2021 r. firma ogłosiła, że ​​wyemituje obligacje śmieciowe o wartości 400 milionów dolarów w ramach oferty prywatnej, z zamiarem wykorzystania wpływów na zakup Bitcoin (BTC).

Obligacje śmieciowe to oferty dłużne firm nieposiadających ratingów kredytowych na poziomie inwestycyjnym, które zazwyczaj oferują inwestorom wyższe zwroty przy jednoczesnym wyższym ryzyku. Zwroty pomiędzy 6,125% a 6,25% były płynne dla obligacji, przewyższając stopy zwrotu oferowane przez obligacje skarbowe.

„Obligacje będą w pełni i bezwarunkowo gwarantowane na zasadzie zabezpieczenia uprzywilejowanego, solidarnie, przez MicroStrategy Services Corporation, spółkę zależną należącą w całości do MicroStrategy oraz niektóre spółki zależne MicroStrategy, które mogą zostać utworzone lub nabyte po zamknięciu oferty” – zapowiedziało MicroStrategy. Dzień później firma ogłosiła, że ​​zwiększy swoją ofertę obligacji do 500 milionów dolarów, po czym została zalana zamówieniami o wartości 1,6 miliarda dolarów.

MicroStrategy posiada obecnie najwięcej Bitcoinów w swoim bilansie ze wszystkich spółek notowanych na giełdzie, o wartości około 3,2 miliarda dolarów – to ponad dwukrotnie więcej niż Bitcoin posiadany przez Teslę (1,4 miliarda dolarów).

Cena akcji MicroStrategy rosła przez większą część roku 2020 i 2021 wraz z rosnącą ceną Bitcoina. Jednak utrzymanie Bitcoina w bilansie nie wystarczyło, aby powstrzymać spadek akcji MicroStrategy, który w końcu nastąpił, gdy rynek kryptowalut się załamał. Od kiedy Bitcoin osiągnął szczyt na początku kwietnia 2021 r., cena akcji MicroStrategy spadła o 45%.

MicroStrategy ujawniło również utworzenie nowej spółki zależnej, która będzie przechowywać istniejące 92 079 Bitcoinów, o nazwie MacroStrategy LLC.

Reakcja na obie wiadomości w mediach społecznościowych była zazwyczaj zróżnicowana. Zwolennicy Bitcoina świętowali tę wiadomość, zauważając ogromny wzrost popytu na obligacje MicroStrategy.

MicroStrategy to firma dostarczająca analizy biznesowe, oprogramowanie mobilne i oferująca usługi oparte na chmurze. Została założona w 1989 roku przez Michaela J. Saylora, Sanju Bansal i Thomasa Spahra. Przedsiębiorstwo tworzy oprogramowanie do analizy danych wewnętrznych i zewnętrznych w celu podejmowania decyzji biznesowych i tworzenia aplikacji mobilnych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0