Światowe Forum Ekonomiczne udostępnia narzędzia dla regulacji DeFi

8 czerwca 2021

Zestaw narzędzi dla zdecentralizowanych finansów ma na celu promowanie sprawiedliwych, skutecznych i egzekwowalnych regulacji dla wschodzącego rynku aktywów cyfrowych.

Ponieważ regulowane zdecentralizowane finanse (reg-DeFi) stają się tematem dyskusji w przestrzeni kryptograficznej i poza nią, Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) opublikowało zestaw narzędzi politycznych na temat DeFi. Zgodnie z komunikatem opublikowanym 8 czerwca 2021 r., ma on na celu dostarczenie przydatnych wskazówek dla organów regulacyjnych i decydentów rządowych dotyczących przepisów dotyczących DeFi.

Światowe Forum Ekonomiczne współpółpracowało w tym zakresie z Blockchain and Digital Asset Project w Wharton School, działającej przy Uniwersytecie Pennsylwanii. Regulatorzy finansowi zaangażowani w opracowywanie ram polityki to przedstawiciele agencji w Stanach Zjednoczonych, a także osoby zaangażowane w tworzenie zaplanowanych w Europie przepisów dotyczących rynków kryptowalut (MiCA).

Jak czytamy w komunikacie, zestaw narzędzi oferuje fundamentalną podstawę do badania krytycznych czynników dotyczących przepisów DeFi. Ponieważ krajowe i międzyrządowe organy starają się tworzyć i egzekwować przepisy dotyczące DeFi, niektórzy interesariusze twierdzą, że mniejsze start-upy w powstającej branży mogą zostać pozbawione praw.

Rzeczywiście, prace Komisji Europejskiej nad ramami regulacyjnymi MiCA wzbudziły poważne obawy interesariuszy z branży. W marcu 2021 r. International Association for Trusted Blockchain Applications (INATBA) argumentowało, że niektóre przepisy postawią start-upy kryptograficzne w niekorzystnej sytuacji w porównaniu z obecnymi już na rynku podmiotami finansowymi.

Jak podkreśla Sheila Warren, zastępca szefowej Centrum Czwartej Rewolucji Przemysłowej Światowego Forum Ekonomicznego, powyższe obawy również były przedmiotem dyskusji. – Jest to coś, nad czym zastanawiamy się od dłuższego czasu – powiedziała Warren w wywiadzie dla serwisu Cointelegraph. – Częścią planu, którym jest DeFi jest bardziej zdemokratyzowana ścieżka do angażowania się w usługi finansowe, czy to pożyczkowe, ubezpieczeniowe, czy inne. Koszt zapewnienia zgodności może w niektórych przypadkach oznaczać, że niektórzy uczestnicy są zniechęceni do wchodzenia na rynek, co zarówno hamuje innowacje, jak i powiela istniejącą różnicę mocy w obecnym systemie – zaznaczyła.

Warren wskazała równiez na potrzebę zrównoważenia problemów decentralizacji i prywatności z jednej strony przepisami mającymi na celu zwalczanie nielegalnych działań, takich jak pranie brudnych pieniędzy. Jej zdaniem regulacje nie powinny być postrzegane jako ostateczny cel, ale raczej przyjęcie mechanizmu zachęt i nagród, powszechnego w zdecentralizowanym konsensusie sieciowym. – Uważam, że decentralizacja jest niezwykle ważna dla ekosystemu DeFi — najbardziej ekscytujące możliwości w ekosystemie DeFi są związane z tym aspektem, zwłaszcza jeśli chodzi o zarządzanie – dodała.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0