Nowa usługa Umbrella Network działa na Ethereum

4 października 2021

Zdecentralizowana usługa Oracle Network Umbrella Network została oficjalnie uruchomiona sieci Ethereum, przygotowując grunt pod transakcje cross-chain między dominującą platformą inteligentnych kontraktów a Binance Smart Chain lub BSC.

Most krzyżowy łączący Ethereum i BSC został opracowany w Umbrella Network, podkreślając potrzebę przesyłania tokenów i innych aktywów kryptograficznych między dwiema sieciami. Most cross-chain umożliwia również użytkownikom obstawianie i farmowanie tokenów kryptograficznych na obu łańcuchach blokowych. Jak poinformowali przedstawiciele firmy, Umbrella planuje przyszłą integrację cross-chain z Polygon, Solana, Cardano i Avalanche. Termin tej operacji pozostaje póki co nieznany.

Chociaż branża blockchain dała początek kilku usługom Oracle, Umbrella twierdzi, że jej protokół zapewnia szybkie i przystępne ceny w porównaniu z wiodącymi rynkowymi konkurentami. Początkowo protokół będzie zawierał ponad 1200 par danych w Ethereum, umożliwiając użytkownikom integrację danych z kryptowalut spot, kryptowalutowych instrumentów pochodnych i tradycyjnych rynków finansowych.

Oracle są uważane za niezbędny element inteligentnych kontraktów, ponieważ dostarczają wiarygodne źródła danych ze źródeł zewnętrznych, poszerzając tym samym zakres ich działalności. Wszystko wskazuje na to, że wraz z upowszechnianiem się technologii inteligentnych kontraktów rośnie zapotrzebowanie na niezawodne źródła danych. Przykład: główna giełda papierów wartościowych w Brazylii bada obecnie sposoby dostarczania danych wejściowych dla projektu waluty cyfrowej banku centralnego.

Protokoły powiązane ze zdecentralizowanymi finansami lub DeFi chętnie integrują wyrocznie danych. Chainlink, dominujący dostawca Oracle, wyrobił sobie silną pozycję w tej niszy, zwłaszcza od kiedy firmie udało się w sierpniu 2021 r. dokonać wdrożenia w rozwiązaniu Arbitrum do skalowania warstwy drugiej Ethereum.

Umbrella Network to należąca do społeczności sieć Oracle Layer-2, która grupuje dane w celu zapewnienia tanich, skalowalnych i bezpiecznych danych. Sieć wykorzystuje postępy w technologii drzewa Merkle do zapisywania wielu punktów danych w jednej transakcji w łańcuchu, dzięki czemu grupowanie danych do inteligentnych kontraktów jest dokładniejsze i bardziej opłacalne. Sieć Umbrella uważa, że rozwiązanie Oracle będące własnością społeczności jest niezbędne do stworzenia prawdziwie zdecentralizowanego systemu finansowego.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0