Circle bierze aktywny udział w dochodzeniu prowadzonym przez SEC

5 października 2021

Firma stojąca za drugą co do wielkości na świecie monetą stablecoin USD Coin została wezwana przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do złożenia wyjaśnień w sprawie.

Przypomnijmy, że Wydział Egzekwowania SEC wysłał w lipcu 2021 r. do Circle wezwanie dochodzeniowe. Przedstawiciele przedsiębiorstwa zapowiedzieli już, że będą w pełni współpracować z regulatorem po otrzymaniu zapytania. „W lipcu 2021 r. otrzymaliśmy wezwanie dochodzeniowe z Wydziału Egzekwowania SEC z prośbą o dokumenty i informacje dotyczące niektórych naszych zasobów, programów klientów i operacji. W pełni współpracujemy przy ich śledztwie” – napisano w firmowym komunikacie.

Zgłoszenie Circle jest częścią planu upublicznienia za pośrednictwem spółki celowej poprzez fuzję z Concord Acquisition Corp, o wartości 4,5 miliarda dolarów. Firma wydała identyczne oświadczenie w zgłoszeniu z sierpnia 2021 r. w ramach dochodzeń SEC dotyczących działalności byłej spółki zależnej Poloniex. W tym samym miesiącu Circle zgodziło się zapłacić Komisji Papierów Wartościowych i Giełd ponad 10 milionów dolarów grzywny. Chodziło o stawiane spółce Poloniex zarzuty o prowadzenie działalności jako niezarejestrowana giełda kryptowalut.

Pod koniec lipca 2021 r. Circle opublikowało raport ujawniający, że 61% rezerw USDC było utrzymywanych przez firmę w gotówce i ekwiwalentach środków pieniężnych, a pozostała część na rachunkach papierów komercyjnych, skarbowych i obligacjach.

Na początku września 2021 r. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zagroziła pozwaniem Coinbase – członka konsorcjum Center Consortium emitującego USDC -za proponowany produkt pożyczkowy, który przyniósłby stopy procentowe dla wybranych posiadaczy USDC.

Circle twierdzi, że każdy USDC jest zabezpieczony dolarem trzymanym w rezerwie lub innymi „zatwierdzonymi inwestycjami”, chociaż nie są one szczegółowo opisane. Sformułowanie na stronie internetowej Circle zmieniło się z poprzedniego „wspierane przez dolary amerykańskie” na „wspierane przez w pełni zastrzeżone aktywa” w czerwcu 2021 r.

USDC zostało po raz pierwszy uruchomione we wrześniu 2018 r. Według stanu na czerwiec 2021 r. w obiegu w tym czasie znajdowało się 24,1 mld USDC.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0