Opera integruje się z Polygon tworząc ekosystem dla 80 mln użytkowników

22 grudnia 2021

Przeglądarka internetowa z obsługą aplikacji Web 3.0 i wbudowanym portfelem kryptowalutowym zostanie zintegrowana z Polygon (MATIC).

Integracja, która ma dojść do skutku w pierwszym kwartale 2022 roku, otworzy ekosystem Polygon najpierw dla ponad 80 milionów użytkowników Opery na telefonie z systemem Android, a następnie dla reszty na innych urządzeniach i platformach. Polygon jest rozwiązaniem skalującym warstwę drugą Ethereum (ETH), zaprojektowanym z myślą o niższych opłatach za gaz i szybszym czasie transakcji.

Dzięki integracji, użytkownicy Opery będą mogli uzyskać dostęp do zdecentralizowanych aplikacji Polygon, lub dApps, takich jak Sushiswap, Curve i Aave, a także gier blockchain i platform niefunkcjonujących tokenów, takich jak Decentraland, Opensea i Sandbox.

Jorgen Arnese, wiceprezes wykonawczy Opera Mobile, powiedział, że nowa integracja pomoże usunąć największe wyzwanie, przed którym stoją entuzjaści kryptowalut – przede wszystkim wysokie opłaty za gaz i powolne prędkości transakcji. – Dzięki tej integracji, setki milionów miesięcznych aktywnych użytkowników Opery będą mogli doświadczyć kwitnącego ekosystemu dApp Polygon i najlepszej w swojej klasie technologii Web 3.0 – dodał Arjun Kalsy, wiceprezes ds. wzrostu w Polygon.

Rozwiązania skalujące Ethereum, takie jak Polygon, stały się kluczowe w ostatnich latach, ponieważ sieć może obsłużyć tylko około 15 transakcji na sekundę. W czasach szczytowej aktywności sieci, jak wtedy, gdy celebryci próbują zrzucić ponad 10 000 NFT jednocześnie, ceny gazu mogą wzrosnąć do absurdalnych kwot. Opłaty są jeszcze wyższe w zdecentralizowanych protokołach finansowych, takich jak pożyczki i kredyty peer-to-peer, gdzie do udzielenia pożyczki wymagane jest wiele potwierdzeń inteligentnych kontraktów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0