Orica wykorzysta tokeny NFT do wybudowania szkoły w Ugandzie

22 listopada 2021

Platforma etycznego finansowania wspierająca artystów i organizacje oddziaływania społecznego w tworzeniu i sprzedaży NFT pomoże w sfinansowaniu budowy szkoły na wyspach Ssese.

Orica podczas branżowego spotkania Malta AI & Blockchain Summit poinformowała o nawiązaniu współpracy z organizacją pozarządową Bbanga Project. Jej celem ma być zrzucenie NFT na platformę i wykorzystania tych funduszy do budowy szkoły w Ugandzie. Szkoła znajduje się na Wyspach Ssese, archipelagu 84 wysp na Jeziorze Wiktorii.

Bbanga Project to organizacja charytatywna zarejestrowana w Austrii, posiadająca status organizacji pozarządowej w Ugandzie. Oznacza to, że wszystkie wpływy są kontrolowane przez wiedeńską organizację charytatywną i organy podatkowe.

– Siedemdziesiąt miliardów dolarów kryptowaluty przepłynęło przez Maltę po tym, jak stała się „Wyspą Blockchain”, więc nie ma sensu, że oddalone o 4400 km rodziny z wysp Ssese borykają się z mniej niż dolarem dziennie. Zdecydowaliśmy się wykorzystać uruchomienie naszej platformy NFT na szczycie na Malcie, aby zacząć wprowadzać pozytywne zmiany – poinformował założyciel Orica Danial Nanaei.

Bbanga Project współpracowało już w przeszłości z niemieckim artystą cyfrowym Mellowmannem. Efekt tej współpracy to kolekcja tokenów NFT inspirowanych Ugandą. Jednym z kolekcjonerów dzieł Mellowmanna jest Dima Buterin, tzw. dziadek Ethereum. Jego najnowsza kolekcja Ssese Islands NFT na Orica nazywa się „A Fairer World” i przed wystawieniem na aukcję została zaprezentowana dzieciom w wieku szkolnym.

Według Daniala Nanaei, Bbanga Project ma nadzieję zebrać co najmniej 6815 dolarów (równowartość 6 000 euro) i dokończyć budowę szkoły dla dzieci na odległej wyspie Bugala. Wszystko zaczęło się w momencie, gdy Nanaei i Sani Hayatbakhsh, założyciel Bbanga Project, spotkali się w kawiarni w Wiedniu w 2009 roku. Od tamtej pory Hayatbakhsh utrzymywał kontakt z Nanaei.

Chociaż w 2021 roku zbudowano główną salę szkoły w Ugandzie dzięki funduszom z miasta Wiednia, środków na ukończenie prac wciąż brakowało. – Sprzedaż NFT oznacza, że ​​możemy dokończyć budynek – wyjaśnił Hayatbachsh. – Dwieście więcej dzieci uzyska dostęp do edukacji podstawowej. I oczywiście dzieci z Bbanga Project były podekscytowane tym, że mogą wziąć udział w nowoczesnym projekcie technologicznym i zobaczyć, jak międzynarodowy artysta tworzy dzieła sztuki specjalnie dla nic” – dodał.

Kolekcja NFT „A Fairer World” jest już dostępna na Orice. Oprócz zbierania funduszy platforma chciałaby zwiększyć ludzką świadomość – jeszcze w 2021 r. Orica uruchomi „Orica Projects”, która ma na celu uczynienie współpracy artystów z SIO NFT standardową praktyką na platformie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0