Foundry USA drugą co do wielkości firmą wydobywającą bitcoiny

22 listopada 2021

Po przejęciu 15,42% udziału w sieci, firma Foundry USA, mająca siedzibę w Nowym Jorku stała się stając się drugą co do wielkości na świecie kopalnią bitcoinów (BTC).

Dane z BTC.com pokazują, że Foundry USA należąca do Digital Currency Group znajduje się na drugim miejscu w zestawieniu, tuż za liderem puli, AntPool, z hash rate wynoszącym zaledwie 4000 PH/s.

Wzrost udziału amerykańskich podmiotów w wydobyciu kryptowalut można przypisać zakazowi handlu kryptowalutami i działalności wydobywczej, który został wprowadzony w Chinach. Zakaz wymusił przeniesienie firm wydobywczych do innych lokalizacji – obecnie działają one w przyjaznych dla kryptowalut jurysdykcjach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Rosji i Kazachstanie.

Spośród pięciu największych puli wydobywczych pod względem dystrybucji stawek haszowych, Foundry USA otrzymuje najwyższe średnie nagrody za wydobycie w wysokości 0,09418116 BTC (prawie 5500 dolarów) za blok. Wiceprezes Foundry USA, Kevin Zhang, informuje, że firma redystrybuuje nagrodę blokową wśród górników poprzez system wypłat Full-Pay-Per-Share (FPPS), a jej opłaty za pulę wynoszą w rzeczywistości 0%. Amerykańskie firmy również zauważyły ​​luki w Chinach pod względem dystrybucji krypto bankomatów.

Tymczasem z danych serwisu CoinATMRadar wynika, że Bitcoin Depot z siedzibą w amerykańskim stanie Georgia wyprzedził swoich chińskich odpowiedników i stał się największym na świecie operatorem bitomatów. Co ciekawe, większość operatorów tego typu urządzeń to amerykańskie firmy, co najlepiej widać na przykładzie proaktywnego zakazu działalności związanej z kryptowalutami w Chinach.

Dane firmy Statista potwierdzają, że od września 2019 r. udział Chin we wskaźniku haszowania wydobycia bitcoinów stale spada. W 2019 r. kraj ten reprezentował ponad 75% wskaźnika haszowania wydobycia Bitcoina – do kwietnia 2021 r. spadł on do 46% przed wprowadzeniem zakazu.

W miarę jak Stany Zjednoczone zbliżają się do głównego nurtu przyjęcia Bitcoina, ustawodawcy szukają odpowiednich rozwiązań w odniesieniu do nowych wymogów sprawozdawczych przedstawionych przez administrację Bidena. Zarówno Republikanie jak i przedstawiciele Partii Demokratycznej apelowali przy różnych okazjach o zmianę reform raportowania podatku kryptograficznego prosząc jednocześnie o zmianę definicji słowa „broker” w transakcjach kryptograficznych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0