PayPal potwierdza plany dotyczące uruchomienia stablecoina

8 stycznia 2022

Amerykański gigant fintechowy potwierdził zamiar uruchomienia własnego stablecoina o nazwie PayPal Coin.

Rozwój wewnętrznego stablecoina został po raz pierwszy odkryty w kodzie źródłowym aplikacji Paypal na iPhone’a przez dewelopera Steve’a Mosera. – Badamy stablecoina – przyznał Jose Fernandez da Ponte, SVP ds. Kryptowalut i walut cyfrowych w PayPal. – Jeżeli będziemy w tej kwestii posuwać się do przodu, będziemy oczywiście ściśle współpracować z odpowiednimi organami regulacyjnymi – dodał.

PayPal Coin, który będzie wspierany przez dolara amerykańskiego. Rzecznik PayPal wyjaśnił jednak, że kody źródłowe aplikacji na iPhone’a zostały opracowane w niedawnym hackathonie.

Podczas gdy cyfrowy zasób PayPal jest w trakcie tworzenia, nazwa, logo i funkcje wewnętrznego tokena mogą ulec zmianie przed jego uruchomieniem. Wspierając ciągły rozwój, PayPal wcześniej uruchomił nowe funkcje, które pozwalają użytkownikom kupować, trzymać i płacić za pomocą cyfrowych monet.

Da Ponte powiedział również, że PayPal nie wykorzystywał jeszcze stablecoina stworzonego do płatności. Według niego stablecoin powinien wspierać płatności na skalę przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa sieci. –
Musiałaby istnieć jasność co do regulacji, ram regulacyjnych i rodzaju licencji, które są potrzebne w tej przestrzeni – podkreślił.

Oprócz uruchomienia własnego stablecoina, PayPal podjął również proaktywne działania w celu rozpowszechnienia usług związanych z kryptowalutami poza Stanami Zjednoczonymi. We wrześniu 2021 roku firma ogłosiła rollout nowych usług handlowych Bitcoin dla rynku brytyjskiego.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0