Canaan rozszerza działalność wydobywczą w Kazachstanie

5 stycznia 2022

Producent sprzętu do wydobywania Bitcoinów rozszerza swoją obecność w Kazachstanie po nawiązaniu współpracy z wieloma firmami wydobywającymi kryptowaluty w tym kraju.

Notowana na Nasdaq firma ogłosiła, że do 31 grudnia 2021 r. zainstalowała w Kazachstanie 10 300 jednostek AvalonMiner, kończąc tym samym pierwszą fazę rozmieszczania urządzeńw tym środkowoazjatyckim kraju. Canaan współpracuje z lokalnymi firmami w ramach swoich planów ekspansji biznesowej poza Chinami. Firma nie podała jednak szczegółów dotyczących jej lokalnych partnerów.

Chociaż Canaan ma siedzibę w Hangzhou w Chinach, firma prowadzi ekspansję poza granicami swojego kraju. To efekt zakazu handlu kryptowalutami, który Chiny wprowadziły w 2021 roku. Zhang Nangeng, dyrektor generalny Canaan, wypowiedział się przeciwko zakazowi podczaskonferencji prasowej w lipcu 2021 r. Powiedział on wówczas inwestorom, że górnicy kryptowalut lepiej wykorzystują energię elektryczną i pozytywnie przyczyniają się do zatrudnienia i lokalnej gospodarki.

Po tym, jak Chiny wygaszają przemysł wydobywczy kryptowalut, sąsiadujący z tym państwem Kazachstan pospiesznie wypełnił wolną przestrzeń na rynku oferując górnikom tani węgiel dostępny w dużych ilościach. Do czerwca 2021 roku, piąta co do wielkości na świecie firma wydobywcza założyła swój sklep w Kazachstanie. Miesiąc później Kazachstan odpowiadał już za prawie jedną piątą światowego wydobycia Bitcoinów.

Zakaz wydobycia Bitcoin w Chinach spowodował gwałtowny spadek hash rate sieci, jednak zjawisko to uległo szybkiemu odwróceniu po tym, jak wysiedleni górnicy założyli nowe bazy operacyjne. Po sześciomiesięcznej odbudowie 2 stycznia 2022 roku hash rate sieci Bitcoin osiągnął nowy rekord wszech czasów.

Canaan odnotowała duży wzrost w 2021 roku – jej przychody netto wyniosły 204,5 miliona dolarów w trzecim kwartale, co stanowi wzrost o 708,2% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0