Powrót rynku byka na Bitcoinie? Komentarze i analizy

Ostatnie spadki na rynku kryptowalut są szeroko komentowane przez media i społeczność (przeczytaj artykuł). W momencie pisania tego tekstu cena BTC wynosi 6393$ (sprawdź aktualny kurs BTC). Wielu i analizuje moziwe przyczyny ostatnich spadków i zastanawia się, czy i kiedy powrót rynku byka na Bitcoinie jest możliwy? Kiedy będziemy mogli obserwowac ich wpływ na wykresy cenowe kryptowalut?

Ilu komentatorów, tyle opinii

W jednym z ostatnich wpisów portal Ethereumworldnews zauważył, że choć kryptowaluty stąpały ostatnio „po cienkim lodzie”, zarówno BTC jak i główne alty zaliczyły odbicie w górę.

Analityk rynku krypto przy CNBC, Brian Kelly tłumaczył wczoraj (we środę, 15.08.2018) prawdopodobne przyczyny takiego zachowania ceny. Warto przy tym zwrócić uwagę na opinie społeczności odnośnie zaprezentowanej przez niego analizy.

Zapytany o to, czy takie kryptowaluty jak Ethereum (kurs ETH), Litecoin (kurs LTC), czy pozostałe znaczące coiny podążą śladem wykresu cenowego Bitcoina, Kelly odpowiedział:

They (altcoins) are still quite correlated (with Bitcoin). Over the last 60 days or so, Bitcoin has really been the leader — a lot of that had to do with the speculation about an ETF (pisaliśmy o tym – przeczytaj – przyp. red.). But what you did see today is stuff like Ethereum almost 10% off yesterday’s lows, stuff like Stellar Lumens — still holding up quite well. So yes, if you get a 10 or 15 percent run on Bitcoin on a short squeeze, it should bring everything else back up.

Powrót do wzrostów? Poczekamy – zobaczymy.

Społeczność jest dość sceptyczna w kontekście analizy Kelly’ego (zobacz komentarze). Ethereumworldnews konstatuje, że  jak to w normalnej sytuacji rynkowej rynkowej jest wysoce prawdopodobne, że jeżeli cena BTC pójdzie w górę, cena większości altów również się ruszy. Oczywiście obydwa kierunki tego ruchu są możliwe – zarówno w górę, jak i w dół.

Niektórzy dość szybko wyrażają opinie, że obecna sytuacja na rynku zdradza znamiona klasycznej pułapki na byki. Aktualnie cena znajduje się w konsolidacji. Optymiści wyrażają przekonanie, że może być to początek końca rynku niedźwiedza w sektorze kryptowalut. Jak to zwykle bywa, rynek zweryfikuje te hipotezy. Zobaczymy.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0