Pozew przeciw szefom Bitcoin Cash i Krakena odrzucony przez sąd

8 kwietnia 2021

Założyciel Bitcoin.com Roger Ver i inne znane osobistości kryptowalutowe, w tym dyrektor generalny Kraken, Jesse Powell, wygrali wniosek o oddalenie pozwu antymonopolowego wniesionego przeciwko nim w związku z zarzutem manipulacji na rynku.

Skarga została złożona przez firmę kryptograficzną United American Corp w marcu 2020 r. przeciwko Ver, Powell, Bitmain Technologies i jej dyrektorowi generalnemu Jihan Wu, a także deweloperom Bitcoin Cash Shammah Chancellor i Jason Cox. Teraz zaś sprawa została oddalona z powodu braku dowodów. Stanowcza decyzja zapadła po tym, jak sąd rejonowy odrzucił wstępną skargę w lutym 2020 roku.

W pierwszej skardze z grudnia 2018 r. United American Corp oskarżyało Ver, Wu i Bitmain o zmowę w celu manipulowania wynikiem aktualizacji sieci Bitcoin Cash zaplanowanej na 15 listopada 2018 r., kiedy to Bitcoin SV oddzielił się od Bitcoin Cash. Skarga ta została odrzucona ze względu na brak jurysdykcji osobistej i brak zgłoszenia roszczenia.

W zmienionym pozwie twierdzono, że strony wynajęły „najemną” moc wydobywczą, aby zwiększyć moc mieszającą Bitcoin.com o ponad 4000% i osłabić głosy oddane przez inne podmioty uczestniczące w sieci. Twierdzono również, że pozwani zamierzali tymczasowo przejąć i skutecznie scentralizować rynek z naruszeniem przyjętych standardów i protokołów.

Sędzia magistratu USA z południowego dystryktu Florydy, Chris McAliley, przychylił się do wniosku pozwanych o oddalenie zmienionej skargi, zauważając, że nie wykazano dowodów konspiracji. – Sąd w pierwszej kolejności rozpatruje, czy skarga spełnia wymogi pisma procesowego. Jak zauważono, skarga musi zawierać fakty – a nie wnioski – które prawdopodobnie sugerują spisek – wyjaśnił. McAliley stwierdził również, że powód oparł się na poszlakach i nie powoływał się wyraźnie na porozumienie między pozwanymi w celu manipulowania rynkiem Bitcoin Cash z naruszeniem ustawy antymonopolowej. „Po skrupulatnym rozpatrzeniu skargi sąd stwierdza, że ​​brakuje w nim faktów, które stwarzają uzasadnione oczekiwanie, że odkrycie ujawni dowody na niezgodne z prawem porozumienie – napisano w komunikacie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0