Bakkt uruchamia aplikację do płatności kryptograficznych

Aplikacja to pierwsza inicjatywa firmy w zakresie kryptowalut skierowana do handlu detalicznego.

Aplikacja Bakkt została przetestowana przez 500 000 użytkowników zaproszonych do udziału w programie wczesnego dostępu pod koniec 2020 r. Firma przeprowadza również rozdanie o wartości 1 miliona dolarów aby zachęcić do pobrania programu.

Uruchomiona 30 marca 2021 r. aplikacja do płatności umożliwia użytkownikom zarządzanie Bitcoinami i innymi zasobami cyfrowymi, w tym punktami lojalnościowymi i voucherami, w celu dokonywania zakupów. Ponad 75 marek oferuje w aplikacji zniżki na karty upominkowe. Są wśród nich takie podmioty jak Choice Hotels, GolfNow i Best Buy.

Użytkownicy mogą również zarządzać saldem swojej Karty Starbucks za pośrednictwem platformy. Karl Hebert, wiceprezes ds. Kart globalnych, handlu i płatności sieci Starbucks, powiedział: – Starbucks jest dumny z bycia partnerem Bakkt w zakresie innowacji. Nasze zespoły ściśle ze sobą współpracowały, ponieważ Bakkt szukał wkładu w opracowanie wyjątkowego i zaufanego sposobu obsługi płatności, który umożliwia klientom odblokowanie wartości ich cyfrowych aktywów w postaci dolarów amerykańskich. Cieszymy się, że możemy udostępnić publicznie aplikację Bakkt jako krok na naszej drodze do rozszerzenia dostępu do zasobów cyfrowych dla wszystkich – dodał.

Przedstawiciele Bakkt informują, że aplikacja ma na celu umożliwienie konsumentom i handlowcom odblokowanie wartości 1,2 biliona dolarów w zasobach cyfrowych poprzez zachęcanie ich do wykorzystania w handlu. „Aplikacja Bakkt ma na celu zwiększenie wydatków konsumentów, zmniejszenie kosztów płatności i wspierać programy lojalnościowe dla handlowców – napisano w komunikacie.

Premiera aplikacji następuje w momencie, gdy zaostrza się konkurencja między instytucjami finansowymi w sektorze aktywów kryptograficznych, PayPal wprowadza płatności kryptograficzne dla 29 milionów sprzedawców, a Visa ujawnia plany wymiany USDC w sieci kart kredytowych.

Swoje usługi kryptowalutowe zamierza również rozszerzyć Goldman Sachs. Nowopowstała Digital Assets Group, która będzie funkcjonowała w ramach działu zarządzania majątkiem prywatnym, będzie miała za zadanie doradzać klientom w zakresie aktywów cyfrowych i opracowywać kryptowalutowe produkty inwestycyjne.

Bakkt został uruchomiony przez Intercontinental Exchange w 2018 roku, kiedy to firma oferowała kontrakty terminowe na Bitcoin wyłącznie akredytowanym inwestorom. Obecnie przedsiębiorstwo przechowuje 1,2 biliona dolarów aktywów cyfrowyche w kryptowalutach, nagrodach i punktach lojalnościowych, aktywach do gier i wartości przechowywanej sprzedawcy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0