Bakkt uruchamia aplikację do płatności kryptograficznych

1 kwietnia 2021

Aplikacja to pierwsza inicjatywa firmy w zakresie kryptowalut skierowana do handlu detalicznego.

Aplikacja Bakkt została przetestowana przez 500 000 użytkowników zaproszonych do udziału w programie wczesnego dostępu pod koniec 2020 r. Firma przeprowadza również rozdanie o wartości 1 miliona dolarów aby zachęcić do pobrania programu.

Uruchomiona 30 marca 2021 r. aplikacja do płatności umożliwia użytkownikom zarządzanie Bitcoinami i innymi zasobami cyfrowymi, w tym punktami lojalnościowymi i voucherami, w celu dokonywania zakupów. Ponad 75 marek oferuje w aplikacji zniżki na karty upominkowe. Są wśród nich takie podmioty jak Choice Hotels, GolfNow i Best Buy.

Użytkownicy mogą również zarządzać saldem swojej Karty Starbucks za pośrednictwem platformy. Karl Hebert, wiceprezes ds. Kart globalnych, handlu i płatności sieci Starbucks, powiedział: – Starbucks jest dumny z bycia partnerem Bakkt w zakresie innowacji. Nasze zespoły ściśle ze sobą współpracowały, ponieważ Bakkt szukał wkładu w opracowanie wyjątkowego i zaufanego sposobu obsługi płatności, który umożliwia klientom odblokowanie wartości ich cyfrowych aktywów w postaci dolarów amerykańskich. Cieszymy się, że możemy udostępnić publicznie aplikację Bakkt jako krok na naszej drodze do rozszerzenia dostępu do zasobów cyfrowych dla wszystkich – dodał.

Przedstawiciele Bakkt informują, że aplikacja ma na celu umożliwienie konsumentom i handlowcom odblokowanie wartości 1,2 biliona dolarów w zasobach cyfrowych poprzez zachęcanie ich do wykorzystania w handlu. „Aplikacja Bakkt ma na celu zwiększenie wydatków konsumentów, zmniejszenie kosztów płatności i wspierać programy lojalnościowe dla handlowców – napisano w komunikacie.

Premiera aplikacji następuje w momencie, gdy zaostrza się konkurencja między instytucjami finansowymi w sektorze aktywów kryptograficznych, PayPal wprowadza płatności kryptograficzne dla 29 milionów sprzedawców, a Visa ujawnia plany wymiany USDC w sieci kart kredytowych.

Swoje usługi kryptowalutowe zamierza również rozszerzyć Goldman Sachs. Nowopowstała Digital Assets Group, która będzie funkcjonowała w ramach działu zarządzania majątkiem prywatnym, będzie miała za zadanie doradzać klientom w zakresie aktywów cyfrowych i opracowywać kryptowalutowe produkty inwestycyjne.

Bakkt został uruchomiony przez Intercontinental Exchange w 2018 roku, kiedy to firma oferowała kontrakty terminowe na Bitcoin wyłącznie akredytowanym inwestorom. Obecnie przedsiębiorstwo przechowuje 1,2 biliona dolarów aktywów cyfrowyche w kryptowalutach, nagrodach i punktach lojalnościowych, aktywach do gier i wartości przechowywanej sprzedawcy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0