Ripple przedstawia możliwe ramy prawne dla branży kryptograficznej

17 listopada 2021

W sugestiach firma uwzględniła piaskownice innowacji, zastosowanie istniejących ram kryptograficznych oraz komunikację między sektorem publicznym i prywatnym.

Ripple, firma, której kierownictwo często krytykuje pozorny brak jasności regulacyjnej w branży kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, nakreśliła własne „pragmatyczne” ramy. Jak podreślają przedstawiciele przedsiębiorstwa, jest to wizja ram regulacyjnych mających na celu rozwój innowacji przy jednoczesnej ochronie inwestorów w Stanach Zjednoczonych. Według firmy regulatorów należy zachęcać do promowania piaskownic innowacji, niektóre z istniejących ram w USA można zastosować do kryptowalut i powinien istnieć „aktywny dialog między regulatorami a uczestnikami rynku”.

Ripple opowiedziało się za proponowanymi środkami jako sposobem na zapewnienie jasności regulacyjnej wszystkim w przestrzeni kryptograficznej. Według dyrektora generalnego firmy, Brada Garlinghouse, propozycja została zaprojektowana w celu sprostania konkretnym wyzwaniom branży.

W odniesieniu do regulacyjnych piaskownic firma stwierdziła, że ​​„bezpieczna przystań” zaproponowana przez komisarz Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Hester Peirce, w ramach której deweloperzy sieci mieliby okres karencji na budowę bez podlegania pewnym federalnym przepisom dotyczącym papierów wartościowych, byłaby konieczna, aby zachęcać do innowacji.

Firma wspierała również przepisy mające zastosowanie do przestrzeni aktywów cyfrowych, które są obecnie rozważane przez amerykańskich prawodawców. Zdaniem przedstawicieli Ripple ​​ustawa Security Clarity Act (SCA) – która zmieniłaby status prawny każdego aktywa sprzedawanego jako „umowa inwestycyjna” na „aktywa umowy inwestycyjnej” – pomogłaby zapewnić jasność regulacyjną dla kryptowalut.

Ponadto ustawa o giełdzie towarów cyfrowych uzupełniłaby SCA, gdy przepisy dotyczące papierów wartościowych nie miałyby zastosowania do niektórych projektów tokenów, zasadniczo czyniąc je bardziej podobnymi do towarów z prawnego punktu widzenia. Proponowane przepisy mogą dać Komisji Handlu Towarowymi Kontraktami Terminowymi uprawnienia do nadzorowania giełd aktywów cyfrowych obsługujących takie towary.

Aby zająć się komunikacją między sektorem publicznym i prywatnym, Ripple poparło ustawę o wyeliminowaniu barier dla innowacji wprowadzoną w kwietniu 2021 r. przez przedstawiciela Patricka McHenry’ego. Projekt ustawy ma na celu wyjaśnienie roli SEC i CFTC w wysiłkach tego kraju na rzecz regulacji kryptowalut, ale wymagałby również od obu agencji utworzenia grupy roboczej zajmującej się aktywami cyfrowymi.

Współzałożyciele Ripple, Chris Larsen, Brad Garlinghouse i CTO firmy David Schwartz wyrazili obawy dotyczące „patchworku” przepisów, zgodnie z którymi firmy kryptograficzne są zmuszone działać w Stanach Zjednoczonych. Chociaż obecna siedziba firmy znajduje się w San Francisco, kierownictwo wcześniej sugerowało, że rozważa opuszczenie Stanów Zjednoczonych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0