Paradigm tworzy nowy fundusz kryptograficzny o wartości 2,5 mld dolarów

16 listopada 2021

Firma ujawniła swój nowy fundusz New Venture o wartości 2,5 miliarda dolarów, dzięki któremu możliwe będzie jeszcze szersze inwestowanie w firmy i protokoły kryptowalutowe.

Jak poinformowali 15 listopada 2021 r. współzałożyciele Paradigm, Fred Ahrsam i Matt Huang, „fundusz i jego wielkość odzwierciedlają kryptowaluty jako najbardziej ekscytującą granicę technologii”. „Financial Times” poinformował, że pula funduszu jest obecnie największa wśród wszystkich funduszy kryptograficznych. W komunikacie nie podano, do jakich sektorów branży kryptowalut zostanie przeznaczony fundusz New Venture.

Wcześniej Paradigm inwestował w projekty kryptograficzne, które wykorzystują Web 3.0 do wdrażania swoich aplikacji, z około 11 z 40 firm i projektów w swoim portfolio obejmującym protokoły DeFi. Firma inwestowała również w natywne giełdy kryptograficzne, platformy pożyczkowe i pożyczkowe. Niektóre z największych nazwisk w portfolio przedsiębiorstwa to Coinbase, FTX, Uniswap i Sky Mavis.

Pomimo tego, że nowy fundusz Paradigm pretenduje do tytułu największego krypto, Ehrsam napisał na Twitterze, że on i Huang „dopiero zaczynają”. Współzałożyciele Paradigm stwierdzili w ogłoszeniu, że ich misja bycia „najwcześniejszym i najbardziej pomocnym partnerem dla przedsiębiorców i społeczności kryptograficznych” nie uległa zmianie.

Ostatnie inwestycje Paradigm obejmują protokół pożyczkowy oparty na Solanie, Jet Protocol, oraz grę bitewną AI Arena opartą na tokenach niepodlegających wymianie (NFT). W ostatnim czasie firma zwiększyła swoją ekspozycję na platformy NFT, inwestując w sierpniu 2021 r. w Royal i Fractional.

Paradigm to firma inwestycyjna skoncentrowana na wspieraniu firm kryptograficznych. Firma powstała w 2018 r. Do października 2020 r. przedsiębiorstwo dokonało 28 inwestycji w firmy powiązane z kryptowalutami. ak czytamy na stronie internetowej przedsiębiorstwa, firma podejmuje bardzo praktyczne podejście, aby pomóc projektom w osiągnięciu pełnego potencjału, od technicznego (projektowanie mechanizmu, inteligentne bezpieczeństwo kontraktów, inżynieria) do operacyjnego (rekrutacja, strategia regulacyjna).

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0