Ripple uruchamia fundusz dla twórców NFT

30 września 2021

Firma stworzyła fundusz dla twórców, rynków i marek, którego celem ma być badanie nowych przypadków użycia niewymiennych tokenów lub NFT w swojej księdze.

29 września 2021 r. przedstawiciele przedsiębiorstwa poinformowali, że fundusz o wartości 250 milionów dolarów będzie koncentrował się na przyspieszeniu adopcji w przestrzeni kryptograficznej poprzez pracę z niezamiennymi tokenami lub NFT. Platforma ​​chce rozwiązać problemy związane z biciem stokenizowanych dzieł sztuki, a także ograniczyć do minimum złe doświadczenia użytkowników, wysokie opłaty transakcyjne i szkodliwy wpływ na środowisko.

„Wierzymy, że NFT ucieleśniają obietnicę tokenizacji i stanowią punkt zwrotny dla jej przyjęcia przez główny nurt” – twierdzą przedstawiciele Ripple. „Dzięki Creator Fund i XRPL cieszymy się, że możemy uwolnić nowe narzędzie dla NFT i przyspieszyć szersze przejście na tokenizację”.

Według Ripple, rynki NFT, w tym MintNFT i Mintable oraz agencje kreatywne, byłyby jednymi z pierwszych, które miałyby dostęp do funduszu. Każdy proponowany przypadek użycia NFT byłby zbudowany na XRP Ledger, dając twórcom możliwość zarabiania na swojej pracy. Dyrektor techniczny Ripple, David Schwartz, wspomniał również o niskich kosztach, wysokiej szybkości i funkcjach płatności w księdze, które upraszczają tworzenie NFT na dużą skalę.

Ripple to system rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym, sieć wymiany walut i przekazów pieniężnych stworzona przez Ripple Labs Inc., amerykańską firmę technologiczną. Stworzony w 2012 r. system opiera się na rozproszonym protokole open source i obsługuje tokeny reprezentujące walutę fiducjarną, kryptowalutę, towary lub inne jednostki wartości, takie jak mile lotnicze lub minuty mobilne. Ripple umożliwia globalne transakcje finansowe dowolnej wielkości bez obciążeń zwrotnych. Księga wykorzystuje natywną kryptowalutę znaną jako XRP.

Za stworzenie i rozwój protokołu Ripple (RTXP) i sieci płatności / wymiany Ripple Ripple Labs został uznany przez „MIT Technology Review” za jedną z 50 najbardziej inteligentnych firm 2014 roku. Badania naukowe przeprowadzone przez dwóch badaczy ze Stanford i Stockholm University, które badały produkcję pieniędzy z punktu widzenia zużycia energii i poziomu makroekonomicznego, wykazały, że uruchomienie serwera na Ripple było porównywalne z potrzebami energetycznymi uruchamiania serwera poczty e-mail.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0