SelfWealth da użytkownikom możliwość handlu kryptowalutami

16 lutego 2022

Notowana na giełdzie firma jest pierwszą australijską platformą handlu akcjami online, która będzie oferować możliwość inwestowania w kryptowaluty.

Opcja handlu kryptowalutami będzie możliwa dzięki podpisaniu przez SelfWealth umowy z lokalną giełdą kryptowalutową BTC Markets. Jak poinformowała jej dyrektor generalna Caroline Bowler, inwestorzy będą mogli handlować pięcioma podstawowymi aktywami kryptowalutowymi od drugiego kwartału 2022 roku, w oczekiwaniu na zatwierdzenie przez australijskiego regulatora finansowego AUSTRAC.

Zarówno SelfWealth, jak i BTC Markets nie udzieliły informacji na temat tego, które aktywa kryptowalutowe będą dostępne do zakupu, ale jest dość prawdopodobne, że wśród nich znajdą się Bitcoin i Ethereum.

Selfwealth, czwarta co do wielkości platforma brokerska online w Australii, poinformowała o swoich planach dotyczących aktywności w świecie kryptowalut w lipcu 2021 roku. Firma opublikowała wówczas raport, w którym podkreśliła, że 30 proc. jej użytkowników już inwestuje w kryptowaluty, podczas gdy kolejne 38 proc. chce w nie zainwestować w przyszłości.

Zapytana o to, czy obecne obawy przed „kryptowalutową zimą” mogłyby stłumić entuzjazm detalicznych nabywców kryptowalut na platformie, Bowler odpowiedziała, że „każdy, kto zajmuje się kryptowalutami od dłuższego czasu wie, że są one zmienne” i że patrzenie na rynki kryptowalut przez pryzmat kilku miesięcy jest niepraktyczne. – Przeszłam już wcześniej przez kryptowalutową zimę i nie sądzę, że to jest to, w czym teraz jesteśmy. To, co widzimy teraz, jest bardziej rozsądną reakcją na warunki rynkowe niż pełnoprawną kryptowalutową zimą – dodała.

Bowler powiedziała również, że partnerstwo SelfWealth i BTC Market wykazało jeszcze większą legitymizację przyjęcia kryptowaluty na szeroką skalę.

Podczas gdy kryptowaluty są nadal uważane za ryzykowne aktywa przez wiele dużych firm, SelfWealth, z bazą klientów, która składa się z samodzielnie zarządzanych super funduszy (SMSFs) i bardziej tradycyjnych inwestorów, stara się wyróżnić z tłumu poprzez wyeliminowanie tego błędnego przekonania.

Bowler w swej wypowiedzi nie unikała podkreślania skali możliwości, jakie wykorzystują SelfWealth i BTC Markets. – Myślę, że kryptowaluty będą filarem australijskiej branży usług finansowych w ciągu najbliższych 3-5 lat. Usługi finansowe stanowią 8 proc. całkowitej produkcji gospodarczej Australii i rozsądnie jest założyć, że kryptowaluty będą wspierać 10-15 proc. tej wartości – dodała.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0