Syndicate stworzyło 450 nowych DAO w trzy tygodnie

17 lutego 2022

Oparty na blockchainie protokół inwestycyjny Syndicate twierdzi, że 10 proc. wszystkich istniejących zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO) zostało utworzonych na jego platformie w ciągu mniej niż trzech tygodni działania.

Syndicate to platforma do tworzenia DAO, która prowadzi m.in. inwestycje A13Z i Coinbase Ventures. Szybki napływ nowych organizacji w Syndicate wskazuje, że struktura zarządzania DAO zyskała popularność od czasu ich szerokiego wprowadzenia do głównego nurtu kryptowalut zaledwie kilka lat temu. Obecnie dwa czołowe DAO to BitDAO (BIT) i Uniswap (UNI). Uniswap DAO został utworzony w 2020 roku, a BitDAO w 2021 roku. Łącznie zarządzają one 4,4 miliarda dolarów w funduszach skarbowych.

Celem Syndicate jest demokratyzacja inwestowania poprzez umożliwienie grupom tworzenia zdecentralizowanych struktur inwestycyjnych. Firma automatyzuje proces on-chain, umożliwiając każdemu założenie DAO inwestycyjnego w mniej niż minutę za cenę gazu.

Will Papper, współzałożyciel Syndicate, powiedział, że jego zespół wierzy, że DAO to „jedna z najpotężniejszych struktur do koordynacji, jakie zna świat” i że ich wykorzystanie w zarządzaniu firmami i klubami stanie się z czasem bardziej powszechne. Jednocześnie przyznał, że w pewnych sytuacjach kierowany przez niego team decyduje się na wykorzystanie zdecentralizowanej metody koordynacji wysiłków. – Każdy, kto prowadzi DAO wie, że są one znacznie mniej wydajne niż tradycyjne firmy lub inne organizacje. Ten kompromis w wydajności jest jednak rekompensowany dużą odpornością – wyjaśnił.

Chociaż istnieją niewątpliwe korzyści z koordynowania w ramach DAO, Papper dodał, że wciąż istnieją kwestie, które należy dopracować w mechanice ich funkcjonowania. – Aby DAO pojawiły się w innych obszarach, będą musiały stać się bardziej wydajne w codziennym podejmowaniu decyzji. Istnieją przekonujące innowacje w zarządzaniu wokół modeli subDAO i rad, ale potrzebują one jeszcze więcej czasu, aby w pełni zaistnieć – przyznał.

Syndicate nie przedstawiło listy organizacji, które zostały utworzone za pośrednictwem platformy.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0