Sequoia Capital uruchamia fundusz kryptowalutowy

18 lutego 2022

Amerykańska firma venture capital uruchomiła nowy fundusz kryptowalutowy w celu uruchomienia kolejnej generacji startupów skupionych na blockchainie.

Jak poinformowała agencja Bloomberg, firma przeznaczy na nowy fundusz do 600 milionów dolarów. Nowy fundusz kryptowalutowy jest częścią trzech nowych subfunduszy. Działają one w ramach Sequoia Capital Fund i będą opierać się na kapitale, który został zebrany dzięki partnerom firmy.

Sequoia nie jest nowym podmiotem na rynku kryptowalut, ponieważ już od dłuzszego czasu finansuje dziesiątki projektów w tej przestrzeni. W ostatnim czasie firma poprowadziła rundę finansowania o wartości 450 milionów dolarów dla rozwiązania skalowania warstwy 2 – Polygon. Przedsiębiorstwo stało również za rundą kapitałową o wartości 25 milionów dolarów dla portfela DeFi DeBank i 50 milionów dolarów dla StarkWare. Sequoia uczestniczyła również w rundzie inwestycyjnej o wartości 1,15 miliarda dolarów dla Citadel Securities, która rozszerza swoją ekspozycję na aktywa cyfrowe.

Shaun Maguire, partner w Sequoia, opisał kryptowaluty jako „megatrend w ciągu najbliższych 20 lat” i nazwał je „pieniędzmi przyszłości”.

Przypomnijmy, że w 2021 r. globalne finansowanie blockchain osiągnęło poziom 25,2 miliarda dolarów, po wzroście o 713 proc. w stosunku do poprzedniego roku, według danych CBI Insights. Finansowanie venture capital w dużej mierze koncentrowało się na adopcji kryptowalut, przy czym firmy wspierały projekty w różnych podsektorach, w tym niezbywalne tokeny, zdecentralizowane finanse, giełdy kryptowalut i usługi infrastrukturalne. Ostatnio kapitał venture położył większy nacisk na projekty Web3, metaverse i GameFi.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0