State Bank of India dołącza do sieci płatności blockchain

23 lutego 2021

Duży podmiot państwowy jako pierwszy indyjski bank dołączył do sieci blockchain firmy JPMorgan.

State Bank of India, czyli SBI, duży indyjski bank rządowy, chce ulepszyć płatności transgraniczne dzięki rozwiązaniu blockchain amerykańskiego banku inwestycyjnego JPMorgan Chase.

Według raportu „The Economic Times” z 23 lutego 2021 r. SBI dołączyło do Liink, nowej międzybankowej sieci danych opartej na blockchainie, opracowanej przez JPMorgan. Dzięki integracji technologii bank spodziewa się obniżenia kosztów transakcji i usprawnienia płatności transgranicznych dla swoich klientów.

Zastępca dyrektora zarządzającego SBI, Venkat Nageswar, powiedział, że bank działa już na Liink. – Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym bankiem w Indiach, który uruchomił sieć i czekamy na bliższą współpracę z JPMorgan w zakresie wdrażania i odkrywania aplikacji w ramach sieci, aby lepiej służyć naszym klientom – stwierdził Nageswar.

Liink to sieć peer-to-peer i ekosystem działający pod parasolem firmy JPMorgan skupiającej się na blockchain i cyfrowej walucie, zwanej „Onyx”. Produkt pilotowany w 2017 r. pierwotnie nosił nazwę Interbank Information Network, a w październiku 2020 r. jego nazwa została zmieniona na Liink.

Rozwiązanie Liink przyciągnęło ponad 400 instytucji finansowych i korporacji w 78 krajach, w tym 27 z 50 największych banków na świecie. Według „The Economic Times” sieć ma około 100 aktywnych banków, w tym zarówno instytucje państwowe, jak i prywatne.

Prabdev Singh, dyrektor zarządzający JP Morgan Chase India, powiedział, że ostatnie partnerstwo z SBI wpisuje się w plany firmy dotyczące rozszerzenia obecności blockchain w Indiach. – Wciąż aktywnie badamy, jak nowe technologie mogą poprawić doświadczenia naszych klientów – powiedział.

W połączeniu z rebrandingiem na Liink w październiku 2020 r., JPMorgan uruchomił również swój własny stablecoin JPM Coin. Jak wcześniej informował Cointelegraph, stablecoin jest wdrażany w transakcjach transgranicznych.

State Bank of India (SBI) to indyjski międzynarodowy organ publiczny sektora bankowego i usług finansowych z siedzibą w Bombaju w stanie Maharashtra. SBI jest 43. największym bankiem na świecie i zajmuje 221 miejsce na liście Fortune Global 500 największych korporacji świata w 2020 roku, będąc jedynym indyjskim bankiem na liście.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0