Tesla zarobiła 1 mld dolarów na zakupie Bitcoinów

22 lutego 2021

Firma zyskała więcej pieniędzy na swoich inwestycjach w kryptowaluty niż na zyskach ze sprzedaży samochodów elektrycznych.

Amerykański gigant samochodów elektrycznych Tesla odnotował ogromne zyski ze swojej inwestycji w Bitcoin (BTC), przynosząc do 1 miliarda dolarów zysku.

Daniel Ives, analityk Wedbush Securities, prywatnej firmy inwestycyjnej w Stanach Zjednoczonych, obliczył, że Tesla zarobiła „około 1 miliarda dolarów” w następstwie swojej wartej 1,5 miliarda dolarów inwestycji w bitcoiny.

Ives zauważył, że posunięcie Tesli prawdopodobnie wpłynie na inne spółki publiczne. „Chociaż inwestycja Bitcoin jest pokazem pobocznym dla Tesli, jest to ewidentnie dobra inwestycja początkowa i trend, którego oczekujemy, może mieć wpływ na inne spółki publiczne w ciągu najbliższych 12 do 18 miesięcy” – napisał. Jednak Ives spodziewa się, że tylko niewielka część rynku będzie podążać za trendem z powodu problemów związanych z niepewnością regulacyjną. „Nadal spodziewamy się, że mniej niż 5% spółek publicznych będzie podążać tą drogą, dopóki więcej stanowisk regulacyjnych nie zostanie umieszczonych na rynku kryptowalut, który wyraźnie zaczyna zyskiwać popularność w 2021 roku”.

Tesla oficjalnie ogłosiła swoją inwestycję w Bitcoiny w wysokości 1,5 miliarda dolarów w ramach swojego zgłoszenia do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd 8 lutego 2021 r.. Nadal nie jest jasne, ile Bitcoinów Tesla zakupiło i za jaką cenę, ponieważ firma nie ujawniła tych informacji. .

Ponieważ Bitcoin był sprzedawany w styczniu 2021 r. za kwotę od około 29 000 do 37 000 USD, inwestycja o wartości 1,5 miliarda USD może oznaczać, że Tesla posiada obecnie od 40 000 do 51 000 BTC.

Pod koniec stycznia 2021 r. Tesla ogłosiła swój pierwszy całoroczny zysk, stwierdzając, że firma zarobiła 721 milionów dolarów w 2020 roku po stracie 862 milionów dolarów w 2019 roku.

Tesla to amerykański producent elektrycznych samochodów osobowych, SUV-ów, pickupów, samochodów sportowych oraz ciągników siodłowych z siedzibą w Palo Alto, działający od 2003 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0