State Street dostarczy technologię dla Pure Digital

8 kwietnia 2021

Currenex, platforma walutowa należąca do State Street, zapewni swoją infrastrukturę dla instytucjonalnej platformy handlowej opartej na Bitcoinie.

State Street, drugi najstarszy działający bank w Stanach Zjednoczonych, zamierza dostarczyć swoją technologię dla nowej platformy do handlu kryptowalutami. Należący do banku dostawca technologii wymiany walut Currenex zawarł umowę z firmą kryptograficzną Puremarkets w celu zapewnienia infrastruktury handlowej i technologii dla nowej platformy do handlu kryptowalutami Pure Digital.

Pure Digital będzie w pełni zautomatyzowanym rynkiem pozagiełdowym aktywów cyfrowych i kryptowalut, z fizyczną dostawą i opieką bankową. Nowa platforma, której uruchomienie zaplanowano na połowę 2021 r., ma umożliwić inwestorom instytucjonalnym handel przy użyciu kredytów dwustronnych i wielu rozwiązań powierniczych. „Uczestnicy transakcji będą mogli swobodnie korzystać z preferowanych przez siebie rozwiązań w zakresie przechowywania aktywów cyfrowych i zarządzać ryzykiem za pomocą inteligentnego mechanizmu routingu” – czytamy w komunikacie.

State Street ogłosiło pod koniec marca 2021 r., że ​​bank badał rolę Bitcoin (BTC) w portfelach wielotowarowych w ciągu ostatnich dziewięciu lat. „Kwestia tego, by Bitcoin był zabezpieczeniem akcji, nie zostało jeszcze przesądzone, chociaż możemy zmierzać w tym kierunku. Kluczem dla inwestorów jest połączenie ich preferencji w zakresie ograniczania ryzyka i potencjału wzrostu z oczekiwanymi właściwościami dywersyfikacji i zwrotu Bitcoina w celu określenia ich optymalnej alokacji” – napisał bank.

W ostatnich latach State Street aktywnie bada branżę kryptowalut. Pod koniec 2019 roku bank ogłosił pilotaż aktywów cyfrowych we współpracy z giełdą kryptowalut Gemini. Pilotaż opierał się na badaniach i rozwoju w obszarze zasobów cyfrowych w celu połączenia Gemini Custody z raportowaniem back-office State Street.

Przypomnijmy, że na początku 2021 r. Bank of New York Mellon ogłosił swoje plany dotyczące przechowywania, przesyłania i emitowania bitcoinów i innych kryptowalut jako zarządzający aktywami w imieniu swoich klientów.

State Street Corporation to amerykańska korporacja finansowa z siedzibą w Bostonie, której historia sięga 1792 roku. Firma obsługuje ok. 70% funduszy inwestycyjnych w Stanach Zjednoczonych oraz 37% funduszy emerytalnych. W Japonii jej udział na rynku funduszy wynosi ok. 30%, natomiast w Niemczech, Kanadzie i Wielkiej Brytanii po około 20%.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0