Ripple zyskuje dostęp do dyskusji na temat definiowania aktywów kryptograficznych

7 kwietnia 2021

Prawnicy firmy przejrzą wewnętrzną dyskusję Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na temat kryptowalut.

Ripple Labs uzyskało dostęp do dokumentów Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wyrażających interpretację lub poglądy agencji na temat aktywów kryptograficznych.

Sędzia pokoju amerykańskiego Sarah Netburn przychyliła się do wniosku oskarżonego stwierdzając, że protokoły SEC lub notatki dotyczące kryptowalut są prawdopodobnie możliwe do wykrycia. Netburn zapewnia, że ​​korespondencja e-mailowa między pracownikami nie musi być przygotowywana.

Przypomnijmy, że w grudniu 2020 r. SEC złożyła pozew, w którym twierdzi, że Ripple Labs, jej dyrektor generalny Brad Garlinghouse i prezes Christian Larsen, zgromadzili 1,38 miliarda dolarów w ramach nielicencjonowanej oferty papierów wartościowych w sierpniu 2013 roku. Ripple zakwestionowało pozew SEC, twierdząc, że XRP jest podobny do Bitcoin lub Ethereum – oba zostały sklasyfikowane przez SEC jako towar.

Prawnik Garlinghouse’a, Matthew Solomon, uważa, że ​​sprawa SEC może być zakończona, jeśli uda mu się znaleźć dowody, że regulator uznał XRP za podobne do BTC lub Ether. Jak zauważa, że kompetencje regulacyjne komisji nie wykraczają poza papiery wartościowe.

Ponieważ złożenie skargi na Ripple zajęło Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd osiem lat , prawnicy firmy uważają, że mogą podważyć roszczenia komisji, jeśli będą w stanie przedstawić dokumentację przedstawiającą sprzeczne ustalenia dotyczące klasyfikacji XRP przez organ regulacyjny.
Jednak doradca SEC, Dugan Bliss, skrytykował oskarżonych za próbę postawienia komisji „przed sądem” poprzez badanie jej wewnętrznych obrad, zamiast obrony jej rzekomo nielegalnych działań.

W trakcie postępowania sędzia Netburn odnotował duże społeczne zainteresowanie rozprawą – ponad 500 osób zadzwoniło pod specjalny numer telefonu, by ją obserwować.

Ripple to system rozliczeń w czasie rzeczywistym (RTGS), sieć wymiany walut i przekazów pieniężnych stworzona przez firmę Ripple. Nazywany również protokołem Ripple Transaction Protocol (RTXP), zbudowany jest na rozproszonym internetowym protokole open source. Wydany w 2012 roku program Ripple obsługuje tokeny reprezentujące walutę fiducjarną, kryptowalutę, towar lub dowolną inną jednostkę wartości, taką jak mile lotnicze często podróżujących, lub ruchome minuty. Ripple opiera się głównie na wspólnej i publicznej bazie danych lub księdze głównej, która wykorzystuje proces konsensusu, który pozwala na płatności, wymianę i przekazy pieniężne w rozproszonym procesie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0