Stripe buduje nowy zespół kryptograficzny

13 października 2021

Amerykański gigant fintech tworzy nowy zespół blockchain, aby umożliwić swoim użytkownikom dokonywanie płatności kryptograficznych.

Firma, której wartość wycenia się na 100 miliardów dolarów, powraca do sektora kryptowalut trzy lata po tym, jak wycofała się z oferowania wsparcia Bitcoin z powodu powolnego czasu transakcji i rosnących opłat. Obecnie Stripe poszukuje czterech inżynierów z doświadczeniem w sektorze kryptowalut. Jak wynika z opublikowanego ogłoszenia, będą oni mieli za zadanie pracować „nad wszystkim, od internetowych/mobilnych interfejsów użytkownika po systemy zaplecza, płatności i tożsamości”.

„Wiemy od deweloperów i użytkowników w tej przestrzeni, że istnieje zapotrzebowanie na to, by lepiej budować bloki do akceptowania płatności, przenoszenia środków, wymiany między fiat i krypto, itp. Koncentrując się na tych problemach i potrzebach, dążymy do szybszego budowania, bardziej wiarygodnego i wyższej jakości doświadczenia z obsługą kryptowalut” – czytamy w komunikacie przedsiębiorstwa.

Współzałożyciel Stripe, John Collison, uważa, że Stripe i kryptowaluty uległy zmocnieniu w tym samym czasie. Jednocześnie potwierdził, że firma zdecydowała się zainteresowac kryptowalutami przed kilkoma laty. – Zawsze mieliśmy na to oko (np. wsparcie Bitcoin 2013-2015), ale wydarzenia ostatnich kilku lat (L2, nowe sieci, stablecoiny, DeFi) są szczególnie ekscytujące – przyznał.

Działania Stripe w kierunku akceptowania płatności kryptograficznych następują wkrótce po tym, jak najwięksi konkurenci firmy, w tym Square, Paypal, Mastercard i Square, weszli do sektora krypto. Przypomnijmy, że Square uruchomiło handel BTC za pośrednictwem aplikacji Cash App w 2018 r., Paypal uruchomił obsługę kryptowalut dla klientów z USA w październiku 2020 r., podczas gdy Mastercard ogłosił w lutym 2021 roku, że będzie obsługiwać wiele aktywów kryptograficznych w swojej sieci.

Co prawda Stripe zaczęło akceptować bitcoin w 2014 roku, ale wycofało swoje wsparcie cztery lata później z powodu wolnego czasu transakcji i rosnących opłat. W poście na blogu z 23 stycznia 2018 r. przedstawiciele firmy stwierdzili, że może powrócić do sektora krypto, gdy płatności kryptograficzne będą opłacalne, wskazując na rozwój Lightning Network i projekty o wysokim potencjale pojawiające się na blockchainie Ethereum.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0