Bakkt nawiązuje współpracę z Google w sprawie płatności

12 października 2021

Użytkownicy posiadający karty debetowe wydane przez giełdę kryptowalut Bakkt będą mogli przekonwertować swoje salda kryptowalut, aby dokonywać płatności fiat za pomocą Google Pay.

8 października 2021 r. firma poinformowała, że współpracuje z Google, aby umożliwić swoim użytkownikom kupowanie towarów i usług za pomocą bitcoina i innych kryptowalut za pośrednictwem portfela i systemu płatności Google Pay. Ponadto Bakkt planuje zbudować nowe funkcje analityczne i geolokalizacji na swojej platformie za pomocą narzędzi Google Cloud. Giełda ma nadzieję, że funkcje rozszerzą opcje wykupu lojalności przy jednoczesnym zapewnieniu partnerom Bakkt cennych wzorców zachowań konsumenckich.

– To partnerstwo jest świadectwem silnej pozycji Bakkt na rynku aktywów cyfrowych, aby umożliwić konsumentom korzystanie z zasobów cyfrowych w czasie rzeczywistym, bezpiecznym i niezawodnym – powiedział Gavin Michael, dyrektor generalny Bakkt. – Google Cloud jest liderem w przyspieszaniu handlu cyfrowego, wspierając wielu sprzedawców detalicznych i sprzedawców — powiedziała Kirsten Kliphouse, prezes Google Cloud w Ameryce Północnej. – Jesteśmy dumni, że możemy pomóc firmie Bakkt przyspieszyć i skalować dostępność ich innowacyjnych rozwiązań opartych na naszych technologiach – dodała.

Według Google miliony detalistów akceptuje obecnie Google Pay jako formę płatności, potencjalnie dając użytkownikom Bakkt możliwość płacenia kryptowalutami w supermarketach, aptekach, restauracjach, sklepach odzieżowych, stacjach benzynowych, salonach kosmetycznych i innych punktach. Partnerstwo z Bakkt następuje po tym, jak w czerwcu 2021 r. Coinbase poinformowało, że Apple Pay i Google Pay będą oferować obsługę karty Coinbase. Z kolei Gemini umożliwia swoim użytkownikom kupowanie kryptowalut za pomocą Apple Pay i Google Pay od kwietnia 2021 r.

Uruchomiony przez Intercontinental Exchange w 2018 r. Bakkt to zaufany rynek aktywów cyfrowych, który umożliwia instytucjom i konsumentom kupowanie, sprzedawanie, przechowywanie i wydawanie aktywów cyfrowych. Platforma detaliczna początkowo oferowała kontrakty terminowe na BTC wyłącznie akredytowanym inwestorom. W marcu 2021 r. platforma wydała aplikację płatniczą umożliwiającą użytkownikom korzystanie z kryptowalut do dokonywania zakupów, zaprojektowaną w celu wzmocnienia wydatków konsumentów, obniżenia kosztów płatności i wzmocnienia programów lojalnościowych dla handlowców.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0