Bakkt nawiązuje współpracę z Google w sprawie płatności

Użytkownicy posiadający karty debetowe wydane przez giełdę kryptowalut Bakkt będą mogli przekonwertować swoje salda kryptowalut, aby dokonywać płatności fiat za pomocą Google Pay.

8 października 2021 r. firma poinformowała, że współpracuje z Google, aby umożliwić swoim użytkownikom kupowanie towarów i usług za pomocą bitcoina i innych kryptowalut za pośrednictwem portfela i systemu płatności Google Pay. Ponadto Bakkt planuje zbudować nowe funkcje analityczne i geolokalizacji na swojej platformie za pomocą narzędzi Google Cloud. Giełda ma nadzieję, że funkcje rozszerzą opcje wykupu lojalności przy jednoczesnym zapewnieniu partnerom Bakkt cennych wzorców zachowań konsumenckich.

– To partnerstwo jest świadectwem silnej pozycji Bakkt na rynku aktywów cyfrowych, aby umożliwić konsumentom korzystanie z zasobów cyfrowych w czasie rzeczywistym, bezpiecznym i niezawodnym – powiedział Gavin Michael, dyrektor generalny Bakkt. – Google Cloud jest liderem w przyspieszaniu handlu cyfrowego, wspierając wielu sprzedawców detalicznych i sprzedawców — powiedziała Kirsten Kliphouse, prezes Google Cloud w Ameryce Północnej. – Jesteśmy dumni, że możemy pomóc firmie Bakkt przyspieszyć i skalować dostępność ich innowacyjnych rozwiązań opartych na naszych technologiach – dodała.

Według Google miliony detalistów akceptuje obecnie Google Pay jako formę płatności, potencjalnie dając użytkownikom Bakkt możliwość płacenia kryptowalutami w supermarketach, aptekach, restauracjach, sklepach odzieżowych, stacjach benzynowych, salonach kosmetycznych i innych punktach. Partnerstwo z Bakkt następuje po tym, jak w czerwcu 2021 r. Coinbase poinformowało, że Apple Pay i Google Pay będą oferować obsługę karty Coinbase. Z kolei Gemini umożliwia swoim użytkownikom kupowanie kryptowalut za pomocą Apple Pay i Google Pay od kwietnia 2021 r.

Uruchomiony przez Intercontinental Exchange w 2018 r. Bakkt to zaufany rynek aktywów cyfrowych, który umożliwia instytucjom i konsumentom kupowanie, sprzedawanie, przechowywanie i wydawanie aktywów cyfrowych. Platforma detaliczna początkowo oferowała kontrakty terminowe na BTC wyłącznie akredytowanym inwestorom. W marcu 2021 r. platforma wydała aplikację płatniczą umożliwiającą użytkownikom korzystanie z kryptowalut do dokonywania zakupów, zaprojektowaną w celu wzmocnienia wydatków konsumentów, obniżenia kosztów płatności i wzmocnienia programów lojalnościowych dla handlowców.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0