Tesla odnotowuje ogromny zysk ze sprzedaży BTC

27 kwietnia 2021

Firma sprzedała część swoich udziałów w Bitcoinach w pierwszym kwartale 2021 r., generując dochód netto w wysokości 272 milionów dolarów.

W 30-stronicowej prezentacji dołączonej do kwartalnych wyników finansowych producent pojazdów elektrycznych odnotował spory przychód. „Rok do roku, pozytywny wpływ wzrostu wolumenu, regulacyjnego wzrostu przychodów z kredytów, poprawy marży brutto spowodowanej dalszymi redukcjami kosztów produktu i sprzedażą Bitcoinów (101 mln USD dodatniego wpływu, po odliczeniu powiązanych strat, w linii Restrukturyzacja i inne), zostały głównie zniwelowane niższy ASP, zwiększony SBC, dodatkowe koszty łańcucha dostaw, inwestycje badawczo-rozwojowe i inne elementy. Koszty przejścia na Model S i Model X miały negatywny wpływ zarówno na zysk brutto, jak i na wydatki na badania i rozwój” – napisano w dokumencie

W swoim kwartalnym rachunku przepływów pieniężnych firma podała, że ​​przychody ze sprzedaży aktywów cyfrowych wyceniono na 272 mln USD.

Producent pojazdów elektrycznych trafił na pierwsze strony gazet w lutym 2021 r. po ujawnieniu strategicznego nabycia BTC o wartości 1,5 miliarda dolarów. W tamtym czasie stanowiło to 7,7% pozycji gotówkowej brutto Tesli. Firma ogłosiła również, że zaakceptuje Bitcoin jako zapłatę za swoje samochody bez konieczności zamiany go na walutę fiducjarną.

Poza działalnością kryptowalutową Tesla odnotowała w pierwszym kwartale 2021 roku dochód netto w wysokości 438 milionów dolarów, co oznacza nowy rekord wszechczasów. Zysk na akcję wyniósł 93 centy przy przychodach w wysokości 10,39 miliardów dolarów. Firma kierowana przez Elona Muska poinformowała również, że spodziewa się, że wzrost dostaw pojazdów przekroczy 50% w 2021 roku, co oznacza minimalne dostawy w liczbie około 750000 pojazdów.

Jak czytamy na stronie internetowej firmy, Tesla została założona w 2003 roku przez grupę inżynierów, którzy chcieli udowodnić, że ludzie nie muszą iść na kompromis, aby używać samochodów elektrycznych – i że mogą być lepsze, szybsze i przyjemniejsze w prowadzeniu niż napędzane silnikiem spalinowym. Dzisiaj Tesla nie tylko produkuje w pełni elektryczne samochody, ale tworzy także skalowalne produkty do generowania i magazynowania czystej energii. Działalność Tesla opiera się na założeniu, że im szybciej świat odchodzi od paliw kopalnych i zmierza do bezemisyjnej przyszłości, tym lepiej.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0