Twitter uruchamia opcję wykorzystania kryptowalut dla wszystkich użytkowników

24 września 2021

Wskazówki dotyczące bitcoinów można wysyłać za pośrednictwem Lightning Network za pomocą aplikacji Strike lub dodając adres BTC bezpośrednio do swojego profilu.

Kierownik ds. produktu firmy Twitter, Esther Crawford, poinformowała, że w​funkcja porad dotyczących kryptowalut będzie dostępna dla wszystkich użytkowników iOS na całym świecie, a platforma planuje wprowadzić opcje dla Androida w nadchodzących tygodniach. Opcja kryptograficzna pozwoli użytkownikom łączyć aplikacje innych firm, w tym Cash App, Patreon, Venmo, Chipper, Bandcamp, Razorpay, GoFundMe, PicPay i Wealthsimple Cash — w zależności od regionu — z ich biogramami na Twitterze i indywidualnymi tweetami w celu otrzymywania środków. – Chcemy, aby wszyscy na Twitterze mieli dostęp do różnych metod zarabiania – powiedziała Crawford. – Cyfrowe waluty, które zachęcają więcej ludzi do udziału w gospodarce i pomagają ludziom przesyłać sobie nawzajem pieniądze przez granice i przy jak najmniejszym tarciu – to nasz cel – dodała.

Oprócz powiązanych usług, wskazówki na Twitterze są dostępne za pośrednictwem sieci Bitcoin (BTC) Lightning Network, która wysyła płatności za pomocą aplikacji Strike lub dodając adres BTC bezpośrednio do swojego profilu.

Dyrektor generalny firmy Twitter, Jack Dorsey, sugerował wcześniej, że firma opracowuje opcję napiwków w BTC. Koncepcja „Tip Jar” została zaprojektowana, aby umożliwić użytkownikom platformy nagradzanie twórców treści za naciśnięciem jednego przycisku.

Twitter to serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania, który został uruchomiony 21 marca 2006 roku. Zarejestrowany użytkownik może wysyłać i odczytywać tak zwane tweety – krótkie wiadomości tekstowe wyświetlane na profilu autora wpisu oraz pokazywana użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Twitter umożliwia tagowanie oraz odpowiadanie innym użytkownikom. Użytkownicy piszą krótkie wiadomości w swoim profilu na Twitterze przez stronę www, SMS-em lub przez aplikację mobilną. Serwis jest chętnie wykorzystywany przez osoby publiczne, w tym m.in. przez polityków, dyplomatów, publicystów i dziennikarzy. Swoje profile na Twitterze mają także gazety, czasopisma, instytucje państwowe, przedsiębiorstwa i celebryci.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0