Wspieraj UNICEF w kryptowalutach

29 października 2019
Każdy z nas mniej lub bardziej kojarzy organizację non-profit pomagającej dzieciom UNICEF. W ostatnim czasie organizacja uruchomiła fundusz kryptowalut, a właściwie to portfel, poprzez który można wesprzeć inicjatywę cyfrowymi walutami.

Kryptowaluty na pomoc

W ostatnim czasie UNICEF, organizacja powołana przez ONZ, niosąca pomoc przede wszystkim dzieciom i matkom weszła w świat kryptowalut.

UNICEF uruchomił fundusz kryptowalut, przy którego użyciu można wesprzeć organizację środkami finansowymi, a zatem pośrednio nieść pomoc. Kryptowaluty, które przyjmuje Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci to Bitcoin i Ethereum. Debiutanckie donacje wpłynęły już od Ethereum Foundation.

Organizacja nie tylko przekazuje środki prosto w ręce potrzebujących, lecz również je inwestuje. Darowizny w kryptowalutach powędrują m.in. na rzecz startup’ów takich, jak Prescrypto, Atix Labs czy Utopixar. Zadaniem, jakie w związku z otrzymaniem pieniędzy zobowiązują się wykonać to dotarcie do odpowiednich inwestorów ze świata. Dzięki temu więcej pieniędzy trafi w ręce potrzebujących.

Trzeba pamiętać, że UNICEF w większości utrzymuje się ze środków przekazywanych przez rządy należące do niej. Resztę wkładają prywatni darczyńcy. W 2015 roku dochód organizacji w ten sposób wyniósł ponad 5 miliardów dolarów.

Fundusz działa na terenie ponad 190 krajach świata, gdzie funkcjonuje ponad 150 biur.

Kryptorytatywnie

Nowo założony fundusz wsparcia UNICEF w kryptowalutach nie jest bowiem jedyną tego typu inicjatywą w branży. Firmy powołują nawet odrębne jednostki ku niesieniu pomocy.

Binance, jedna z największych giełd kryptowalut pod względem obrotu uruchomiła fundację i platformę Binance Charity. Inicjatywa ta pozwala w pełni transparentnie przekazywać datki potrzebującym, a donatorom obserwować ich przebieg w najdrobniejszych szczegółach.

Jeden z największych funduszy inwestycyjnych Fidelity Charitable również prowadzi oddział niesienia pomocy. Od 2015 roku na platformę wpłynęło ponad 106 milionów dolarów w kryptowalutach.

Światowy Program Żywnościowy z kolei współpracuje z Ethereum Parity, dzięki temu niosą pomoc już ponad 100 tysiącom uchodźcom miesięcznie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0