Pozostały 3 miliony bitcoinów do wydobycia | Co dalej?

29 października 2019
W ubiegły piątek wydobyto 18 milionów sztuk cyfrowego złota, poznajcie opinie entuzjastów o przyszłości bitcoin z ruchu #3MillionLeft.

Większość już za nami!

18 października 2019 roku zostało wydobytych ponad 18 milionów bitcoinów. Jest to ponad 85% całkowitej podaży, która w sumie wyniesie 21 milionów BTC.

Ostatni wydobyty bitcoin będzie miał miejsce, wg różnych szacunków, na pewno w XXII wieku. Zapewne wielu z nas już tego nie dożyje.

Dlaczego tak długo? Otóż bitcoin jest walutą deflacyjną, mniej więcej co 4 lata podaż bitcoinów spada o połowę i nazywamy to tzw. halvingiem. Górnicy obecnie za każdy wydobyty blok otrzymują 12,5 BTC. Jednakże już niedługo, bo w maju 2020 roku wartość ta zmniejszy się znów o połowę i będzie wynosić 6,25 BTC. I tak dalej, i tak dalej.

W wieku XXII nie będziemy mówić już o wydobywanych bitcoinach, a raczej o satoshi bowiem tak zmaleje podaż. Dla przypomnienia: 1 BTC to 100 milionów satoshi, możemy powiedzieć, że to swoista jednostka „groszowa” w bitcoinie. 0,00000001 = 1 satoshi.

Opinie o przyszłości bitcoin

Ruch #3MillionLeft zapoczątkował Anthony Pompliano, entuzjasta cyfrowych walut, znany w środowisku jako Pomp. Celem jest hołd i uświadomienie wszystkim, że pozostały już tylko 3 miliony bitcoinów do wydobycia!

Niezwykle ciekawą grafikę umieścił na Twitterze jeden z użytkowników ruchu. Zestawił on przeciwieństwo bitcoinowej deflacji, czyli inflacji. Spójrzcie sami i oceńcie, jak długo zajmie inflacji skreślenie połowy oszczędności waszego życia.

Kolejna ważna uwaga: w ciągu najbliższych 10 lat wykopiemy kolejne 2 miliony bitcoinów. Przez następne 110 lat zaś będziemy się trudzić z ostatnim milionem cyfrowych złotych monet.

Równie ciekawe spostrzeżenie podsuwa kolejny członek ruchu #3MillionLeft. „Między lipcem 2016, a majem 2020 zostanie wydobyte szacunkowo 2,625 miliona bitcoinów. 120 następnych lat nam zajmie, aby wydobyć taką samą ilość”.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0