Unijni urzędnicy rozważali wprowadzenie zakazu handlu Bitcoinem

Nieujawnione wcześniej dokumenty opisujące rozmowy w UE na temat zakazu handlu Bitcoinem wyszły na jaw dzięki wnioskowi o wolność informacji.

Według raportu opublikowanego przez niemiecką organizację kultury cyfrowej Netzpolitik, unijni urzędnicy sugerowali, że całkowity zakaz handlu Bitcoinem powinien zostać wprowadzony w życie w celu ograniczenia ogólnego zużycia energii.

Najbardziej niepokojące komentarze z perspektywy społeczności kryptowalutowej pochodziły z dokumentu, który szczegółowo opisywał protokół ze spotkania ze szwedzkim organem nadzoru finansowego i agencją ochrony środowiska, w którym unijni urzędnicy zasugerowali, że regulatorzy naciskają na społeczność Bitcoina, aby przeszła na mechanizm Proof of Stake (PoS), zamiast obecnego energochłonnego mechanizmu Proof of Work (PoW). Niezidentyfikowany urzędnik biorący udział w dyskusji powiedział:

„Ethereum zaczęło przechodzić na PoS ze względu na swoją społeczność. Jeśli Ethereum jest w stanie się przestawić, moglibyśmy zgodnie z prawem zażądać tego samego od BTC. Musimy chronić inne kryptowaluty, które są trwałe. Nie widzimy potrzeby ochrony społeczności Bitcoina – powiedział jeden z urzędników biorących udział w dyskusji.

Inny niewymieniony z nazwiska mówca zasugerował, że Unia Europejska mogłaby wprowadzić całkowity zakaz handlu wszelkimi kryptowalutami, które wykorzystują algorytm PoW. Odpowiedź na to pytanie została utajniona w dokumencie, aby chronić „trwający proces decyzyjny”. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że UE poważnie rozważała wprowadzenie tak drastycznych regulacji.

Omawiając potencjalny wpływ całkowitego zakazu Bitcoin na inwestorów i traderów detalicznych, urzędnicy byli w dużej mierze niezaniepokojeni, twierdząc, że wszyscy inwestorzy Bitcoin są w pełni świadomi ryzyka spadku.

Przypomnijmy, że Komisja Spraw Gospodarczych i Monetarnych UE zagłosowała ostatnio przeciwko wprowadzeniu przepisów zakazujących wydobywania Proof-of-Work. Dokumenty te dają jednak unikalny wgląd w to, do jakiego stopnia niektórzy urzędnicy UE są skłonni się posunąć, aby ograniczyć zużycie energii związane z wydobyciem.

Podczas gdy wydaje się, że kryptowaluty PoS pozostają bezpieczne od szeroko zakrojonych działań regulacyjnych, wydobywanie Bitcoina będzie w Unii Europejskiej nadal sporną kwestią.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0