Unijni urzędnicy rozważali wprowadzenie zakazu handlu Bitcoinem

22 kwietnia 2022

Nieujawnione wcześniej dokumenty opisujące rozmowy w UE na temat zakazu handlu Bitcoinem wyszły na jaw dzięki wnioskowi o wolność informacji.

Według raportu opublikowanego przez niemiecką organizację kultury cyfrowej Netzpolitik, unijni urzędnicy sugerowali, że całkowity zakaz handlu Bitcoinem powinien zostać wprowadzony w życie w celu ograniczenia ogólnego zużycia energii.

Najbardziej niepokojące komentarze z perspektywy społeczności kryptowalutowej pochodziły z dokumentu, który szczegółowo opisywał protokół ze spotkania ze szwedzkim organem nadzoru finansowego i agencją ochrony środowiska, w którym unijni urzędnicy zasugerowali, że regulatorzy naciskają na społeczność Bitcoina, aby przeszła na mechanizm Proof of Stake (PoS), zamiast obecnego energochłonnego mechanizmu Proof of Work (PoW). Niezidentyfikowany urzędnik biorący udział w dyskusji powiedział:

„Ethereum zaczęło przechodzić na PoS ze względu na swoją społeczność. Jeśli Ethereum jest w stanie się przestawić, moglibyśmy zgodnie z prawem zażądać tego samego od BTC. Musimy chronić inne kryptowaluty, które są trwałe. Nie widzimy potrzeby ochrony społeczności Bitcoina – powiedział jeden z urzędników biorących udział w dyskusji.

Inny niewymieniony z nazwiska mówca zasugerował, że Unia Europejska mogłaby wprowadzić całkowity zakaz handlu wszelkimi kryptowalutami, które wykorzystują algorytm PoW. Odpowiedź na to pytanie została utajniona w dokumencie, aby chronić „trwający proces decyzyjny”. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że UE poważnie rozważała wprowadzenie tak drastycznych regulacji.

Omawiając potencjalny wpływ całkowitego zakazu Bitcoin na inwestorów i traderów detalicznych, urzędnicy byli w dużej mierze niezaniepokojeni, twierdząc, że wszyscy inwestorzy Bitcoin są w pełni świadomi ryzyka spadku.

Przypomnijmy, że Komisja Spraw Gospodarczych i Monetarnych UE zagłosowała ostatnio przeciwko wprowadzeniu przepisów zakazujących wydobywania Proof-of-Work. Dokumenty te dają jednak unikalny wgląd w to, do jakiego stopnia niektórzy urzędnicy UE są skłonni się posunąć, aby ograniczyć zużycie energii związane z wydobyciem.

Podczas gdy wydaje się, że kryptowaluty PoS pozostają bezpieczne od szeroko zakrojonych działań regulacyjnych, wydobywanie Bitcoina będzie w Unii Europejskiej nadal sporną kwestią.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0