Singapur staje się ważnym punktem na kryptowalutowej mapie

29 kwietnia 2022

Ponieważ Singapur nadal odgrywa aktywną rolę w zwiększaniu adopcji kryptowalut w całym regionie Azji i Pacyfiku, pierwsza licencjonowana giełda kryptowalut w tym kraju, Independent Reserve, przeprowadziła badanie skoncentrowane na sprzedaży detalicznej, aby lepiej zrozumieć potencjał rynku regulowanego.

Ankieta przeprowadzona we wszystkich grupach wiekowych i płciowych populacji Singapuru ujawniła silne zainteresowanie różnymi możliwościami finansowymi, jakie niosą ze sobą zdecentralizowane finanse (DeFi) i inne możliwości inwestycyjne. – 58 proc. ankietowanych Singapurczyków postrzega bitcoin jako aktywo inwestycyjne lub przechowywanie wartości – wyjaśnia Raks Sondhi, dyrektor zarządzający Independent Reserve Singapore.

Wspierając powyższy trend, ponad połowa badanych osób wykazała skłonność do polecania inwestycji kryptowalutowych swoim przyjaciołom i rodzinie. W 2021 r. prawie 60 proc. inwestorów w Singapurze wierzyło w potencjał kryptowalut do osiągnięcia masowej adopcji. W tym roku jednak 15 proc. respondentów zaczęło uważać bitcoina za prawdziwą formę pieniądza.

Według Independent Reserve, zwiększenie zaufania inwestorów do rynku singapurskiego sprowadza się do zajęcia się siedmioma kluczowymi czynnikami: jasnością wokół regulacji rządowych, edukacją na temat tego, jak to działa, firmami, które z tego korzystają, stabilnością ceny, opcją zapewnienia kryptowalut, łatwością dostępu i użytkowania oraz brakiem monitorowania.

Z badania wynika, że przejrzystość przepisów rządowych spowoduje największy udział inwestorów z Singapuru. Stwierdzono również, że inwestorzy pochodzący z gospodarstw domowych o wysokich dochodach są bardziej skłonni do inwestowania w kryptowaluty.

Stabilność cen kryptowalut i edukacja okazały się również najważniejszymi czynnikami wpływającymi na udział inwestorów kryptowalutowych. Pomimo obaw, zainteresowanie kryptowalutami w Singapurze nadal utrzymuje się w trendzie wzrostowym, z ciągłym zainteresowaniem zakupem.

Podsumowując badanie, Independent Reserve podkreśliło, że młodsi dorośli w wieku od 18 do 25 lat byli najbardziej skłonni do dywersyfikacji w projekty DeFi lub nonfungible token (NFT).

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0